Dyrekcja Generalna ds. Społeczeństwa Informacyjnego i Mediów - Ogłoszenie o naborze na stanowisko Zastępcy Dyrektora Generalnego (grupa zaszeregowania AD15) COM/2006/10035.

DYREKCJA GENERALNA DS. SPOŁECZEŃSTWA INFORMACYJNEGO I MEDIÓW

Ogłoszenie o naborze na stanowisko Zastępcy Dyrektora Generalnego (grupa zaszeregowania AD15)

COM/2006/10035

(2006/C 308 A/02)

(Dz.U.UE C z dnia 16 grudnia 2006 r.)

Reprezentujemy:

Dyrekcję Generalną ds. Społeczeństwa Informacyjnego i Mediów, która wspiera rozwój i wykorzystanie technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) z korzyścią dla wszystkich obywateli. Naszym zadaniem jest kierowanie inicjatywą ramową i2010, kładącą nacisk na technologie informacyjne i komunikacyjne (ICT) jako motor wzrostu i tworzenia miejsc pracy, zapewnienie wdrożenia ram regulacyjnych w zakresie łączności elektronicznej, wzmocnienie konkurencyjności europejskiego sektora audiowizualnego, zarządzanie dotyczącą technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych częścią siódmego programu ramowego badań i rozwoju technologicznego BRT na lata 2007-2013 oraz zarządzanie programem ramowym na rzecz konkurencyjności i innowacji (CIP) na lata 2007-2013.

Oferujemy:

stanowisko Zastępcy Dyrektora Generalnego, którego zadaniem będzie promowanie międzynarodowej współpracy w zakresie badań i rozwoju technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT), reprezentowanie wspomnianej Dyrekcji Generalnej oraz Komisji w dialogu międzynarodowym oraz podczas negocjacji w następujących dziedzinach - badania, rozwój i rozpowszechnianie technologii informacyjnych i komunikacyjnych; - otoczenie prawne oraz technologie audiowizualne; - dostępność usług opartych na technologiach informacyjnych i komunikacyjnych.

Poszukujemy:

kandydatów, którzy posiadają: - dogłębną znajomość technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz mediów; - udokumentowane doświadczenie oraz wiedzę specjalistyczną na wysokim poziomie operacyjnym, wraz z udokumentowanym, przynajmniej 12-letnim doświadczeniem zawodowym w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz mediów; - zdolność do reprezentowania instytucji, predyspozycje do prowadzenia negocjacji na forum europejskim i międzynarodowym oraz zdolność do nawiązywania i poprawy kontaktów z zainteresowanymi osobami; - zdolność do inspirowania i motywowania multidyscyplinarnych zespołów wysoko wykwalifikowanych specjalistów; - zdolność do zarządzania zespołem wyższej i średniej kadry kierowniczej w ambitny i motywujący sposób; - dobrą znajomość polityki UE w zakresie kompetencji wspomnianej Dyrekcji Generalnej; - dobrą praktyczną znajomość języka angielskiego i francuskiego; znajomość innych języków będzie dodatkowym atutem.

Kandydat musi:

1. być obywatelem jednego z państw członkowskich UE;

2. legitymować się dyplomem ukończenia studiów wyższych uprawniającym do podjęcia studiów doktoranckich;

3. posiadać przynajmniej 15-letnie doświadczenie zawodowe liczone od chwili ukończenia studiów wyższych na stanowiskach wymagających wyżej wymienionych kwalifikacji, z czego co najmniej 5 lat na wyższym stanowisku kierowniczym;

4. władać biegle jednym z języków urzędowych UE oraz dobrze znać inny język urzędowy UE.

Zastępca Dyrektora Generalnego zostanie wyłoniony i powołany przez Komisję zgodnie z obowiązującymi w niej procedurami selekcji i naboru. Wynagrodzenie i warunki zatrudnienia określają przepisy Regulaminu pracowniczego mające zastosowanie do urzędników Wspólnot Europejskich w grupie zaszeregowania AD15. Komisja stosuje politykę równości szans.

Pełny zakres obowiązków, kryteria selekcji i szczegóły dotyczące przesyłania zgłoszeń znajdują się na stronie internetowej:

http://ec.europa.eu/dgs/personnel_administration/working_senior_mgt_en.htm.

Link do internetowego formularza zgłoszeniowego:

http://ec.europa.eu/dgs/personnel_administration/seniormanagementvacancies/index_en.html.

Ewentualne problemy techniczne należy zgłaszać na następujący adres:

ADMIN-MANAGEMENT-ONLINE@ec.europa.eu.

Termin rejestracji kandydatów upływa w dniu 16 stycznia 2007 r. Rejestracja elektroniczna zostanie zakończona w południe czasu obowiązującego w Brukseli.

Zmiany w prawie

Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024
Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024
Ratownik medyczny wykona USG i zrobi test na COVID

Mimo krytycznych uwag Naczelnej Rady Lekarskiej, Ministerstwo Zdrowia zmieniło rozporządzenie regulujące uprawnienia ratowników medycznych. Już wkrótce, po ukończeniu odpowiedniego kursu będą mogli wykonywać USG, przywrócono im też możliwość wykonywania testów na obecność wirusów, którą mieli w pandemii, a do listy leków, które mogą zaordynować, dodano trzy nowe preparaty. Większość zmian wejdzie w życie pod koniec marca.

Agnieszka Matłacz 12.03.2024
Jak zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego w wyborach samorządowych

Nie wszyscy wyborcy będą mogli udać się osobiście 7 kwietnia, aby oddać głos w obwodowych komisjach wyborczych. Dla nich ustawodawca wprowadził instytucję głosowania korespondencyjnego jako jednej z tzw. alternatywnych procedur głosowania. Przypominamy zasady, terminy i procedurę tego udogodnienia dla wyborców z niepełnosprawnością, seniorów i osób w obowiązkowej kwarantannie.

Artur Pytel 09.03.2024