Dyrekcja Generalna ds. zdrowia i Ochrony Konsumentów - Ogłoszenie o naborze na stanowisko Zastępcy Dyrektora Generalnego (grupa zaszeregowania AD15) COM/2006/10034.

DYREKCJA GENERALNA DS. ZDROWIA I OCHRONY KONSUMENTÓW

Ogłoszenie o naborze na stanowisko Zastępcy Dyrektora Generalnego (grupa zaszeregowania AD15)

COM/2006/10034

(2006/C 308 A/01)

(Dz.U.UE C z dnia 16 grudnia 2006 r.)

Reprezentujemy:

Dyrekcję Generalną ds. Zdrowia i Ochrony Konsumentów (DG SANCO). Naszym zadaniem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa żywności i towarów konsumpcyjnych będących w sprzedaży w UE, zapewnienie, by rynek wewnętrzny w UE funkcjonował z korzyścią dla konsumentów oraz by Europa przyczyniała się do ochrony i poprawy zdrowia swoich obywateli. Nasza działalność ma wpływ na życie codzienne Europejczyków. Zdajemy sobie sprawę, że oczekują oni najwyższych standardów, dlatego też dokładamy wszelkich starań, żeby sprostać ich oczekiwaniom. Aby pomyślnie wywiązać się z naszej misji, współpracujemy z instytucjami UE, krajowymi rządami i agencjami, organizacjami konsumenckimi, grupami zainteresowanymi ochroną zdrowia, grupami biznesowymi, naukowcami, badaczami oraz ekspertami. Dyrekcja Generalna składa się z 6 dyrekcji znajdujących się w trzech miejscach (Bruksela, Luksemburg, Grange (IRL)). Zatrudnia około 820 pracowników i dysponuje całkowitym budżetem w wysokości 554 mln EUR.

Oferujemy:

stanowisko Zastępcy Dyrektora Generalnego, którego zadaniem będzie wspieranie Dyrektora Generalnego w ogólnym zarządzaniu Dyrekcją Generalną, w szczególności koordynacja działań związanych z bezpieczeństwem żywności oraz koordynacja spraw naukowych.

Osoba ta będzie odpowiedzialna za kształtowanie i formułowanie polityki Unii Europejskiej/Komisji w zakresie kompetencji wspomnianej Dyrekcji Generalnej, a w szczególności za: - zapewnianie spójności i jedności polityki Dyrekcji Generalnej w zakresie bezpieczeństwa żywności, której celem jest zagwarantowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa żywności, dobrostanu zwierząt oraz zdrowia zwierząt i roślin w UE poprzez spójne rozwiązania "od gospodarstwa po stół" oraz poprzez odpowiedni nadzór, przy jednoczesnym zagwarantowaniu skutecznego funkcjonowania rynku wewnętrznego; - zapewnienie spójności oraz włączenie polityki bezpieczeństwa żywności w nurt innych dziedzin polityki Komisji.

Poszukujemy:

kandydatów, którzy posiadają: - udokumentowane umiejętności w zakresie zarządzania i organizacji, w szczególności cechy przywódcze, zdolność do motywowania i budowania zespołu wysoko wyspecjalizowanych specjalistów w celu wykorzystania w pełni ich możliwości i osiągnięcia zamierzeń Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia i Ochrony Konsumentów (DG SANCO) oraz całej Komisji; - dogłębną znajomość polityki Komisji w dziedzinie zdrowia, bezpieczeństwa żywności i ochrony konsumentów, w tym zarządzania kryzysowego oraz doświadczenie w tym obszarze; - udokumentowane doświadczenie w zakresie oceny ryzyka i podejmowania decyzji w oparciu o wiedzę naukową; - dobrą znajomość stosunków międzynarodowych Unii Europejskiej, zwłaszcza w obszarze bezpieczeństwa żywności oraz zdrowia publicznego; - umiejętność włączania koncepcji bezpieczeństwa żywności w nurt innych dziedzin polityki Dyrekcji Generalnej, w szczególności związanych z kwestiami zdrowia publicznego i ochrony konsumentów; - dobre umiejętności w zakresie komunikacji w celu promowania stanowiska Komisji w zakresie zdrowia zwierząt i bezpieczeństwa żywności, zwłaszcza na forum odpowiednich instytucji UE (Parlament i Rada), w dialogu z krajami trzecimi i zainteresowanymi osobami; - predyspozycje do prowadzenia negocjacji na wysokim szczeblu z państwami członkowskimi, krajami trzecimi i organizacjami międzynarodowymi.

Kandydat musi:

1. być obywatelem jednego z państw członkowskich UE;

2. legitymować się dyplomem ukończenia studiów wyższych uprawniającym do podjęcia studiów doktoranckich;

3. posiadać przynajmniej 15-letnie doświadczenie zawodowe liczone od chwili ukończenia studiów wyższych na stanowiskach wymagających wyżej wymienionych kwalifikacji, z czego co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego na wyższym stanowisku kierowniczym;

4. władać biegle jednym z języków urzędowych UE oraz dobrze znać inny język urzędowy UE.

Zastępca Dyrektora Generalnego zostanie wyłoniony i powołany przez Komisję zgodnie z obowiązującymi w niej procedurami selekcji i naboru. Wynagrodzenie i warunki zatrudnienia określają przepisy Regulaminu pracowniczego mające zastosowanie do urzędników Wspólnot Europejskich w grupie zaszeregowania AD15. Komisja stosuje politykę równości szans.

Pełny zakres obowiązków, kryteria selekcji i szczegóły dotyczące przesyłania zgłoszeń znajdują się na stronie internetowej:

http://ec.europa.eu/dgs/personnel_administration/working_senior_mgt_en.htm.

Link do internetowego formularza zgłoszeniowego:

http://ec.europa.eu/dgs/personnel_administration/seniormanagementvacancies/index_en.html.

Ewentualne problemy techniczne należy zgłaszać na następujący adres:

ADMIN-MANAGEMENT-ONLINE@ec.europa.eu.

Termin rejestracji kandydatów upływa w dniu 16 stycznia 2007 r. Rejestracja elektroniczna zostanie zakończona w południe czasu obowiązującego w Brukseli.

Zmiany w prawie

Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024
Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024
Ratownik medyczny wykona USG i zrobi test na COVID

Mimo krytycznych uwag Naczelnej Rady Lekarskiej, Ministerstwo Zdrowia zmieniło rozporządzenie regulujące uprawnienia ratowników medycznych. Już wkrótce, po ukończeniu odpowiedniego kursu będą mogli wykonywać USG, przywrócono im też możliwość wykonywania testów na obecność wirusów, którą mieli w pandemii, a do listy leków, które mogą zaordynować, dodano trzy nowe preparaty. Większość zmian wejdzie w życie pod koniec marca.

Agnieszka Matłacz 12.03.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2006.308A.1

Rodzaj: Powiadomienie
Tytuł: Dyrekcja Generalna ds. zdrowia i Ochrony Konsumentów - Ogłoszenie o naborze na stanowisko Zastępcy Dyrektora Generalnego (grupa zaszeregowania AD15) COM/2006/10034.
Data aktu: 16/12/2006
Data ogłoszenia: 16/12/2006