Szczegóły ustaleń dotyczących przekazywania zgłoszeń pomocy państwa w formie elektronicznej.

Szczegóły ustaleń dotyczących przekazywania zgłoszeń pomocy państwa w formie elektronicznej

Artykuł 3 ust. 6 decyzji Urzędu Nadzoru EFTA z dnia 14 lipca 2004 r. w sprawie przepisów wykonawczych, o których mowa w art. 27 w części II protokołu 3 do Porozumienia pomiędzy państwami EFTA w sprawie ustanowienia Urzędu Nadzoru i Trybunału Sprawiedliwości (zwanej dalej "decyzją 195/04/COL")(1)

(2006/C 286/07)

(Dz.U.UE C z dnia 23 listopada 2006 r.)

1. Niniejsze obwieszczenie podaje dokładne ustalenia dotyczące przekazywania zgłoszeń w formie elektronicznej. Ustalenia te będą obowiązywać od dnia 1 stycznia 2006 r. Obwieszczenie oparte jest na art. 3 ust. 6 decyzji 195/04/COL, który stanowi, że Urząd Nadzoru EFTA publikuje szczegóły ustaleń dotyczących przekazywania zgłoszeń w formie elektronicznej. Zasięgnięto opinii Komitetu Doradczego ds. Pomocy Państwa.

2. Formularze zgłoszeniowe i arkusze informacji uzupełniających załączone do decyzji 195/04/COL są dostępne w formacie Word na następującej stronie internetowej:

http:/www.eftasurv.int/fieldsofwork/fieldstateaid/saenotification/

3. Pod poniższym adresem Urząd udostępnił portal internetowy do celów przekazywania zgłoszeń pomocy państwa i powiązanej korespondencji w formie elektronicznej:

https:/eea.eftasurv.int/portal/

4. Zwrócono się do państw EFTA o wyznaczenie jednego punktu kontaktowego do celów przekazywania zgłoszeń pomocy państwa i powiązanej korespondencji w formie elektronicznej.

5. Portal przewiduje dwa poziomy użytkowników. Identyfikator użytkownika i hasło umożliwiają jedynie czytanie treści strony. W celu umożliwienia przesyłania dokumentów Urząd Nadzoru EFTA udostępnił wyznaczonemu punktowi kontaktowemu dekoder i wytyczne dotyczące logowania, co zapewnia uwierzytelnienie osoby wysyłającej i bezpieczną wymianę dokumentów.

6. Państwo EFTA będzie mogło bezzwłocznie sprawdzić, czy Urząd EFTA otrzymał przesłane mu dokumenty. Z treścią dokumentu przekazanego państwu EFTA przez Urząd Nadzoru EFTA można się zapoznać i przetwarzać ją wewnętrznie w państwie EFTA, korzystając ze wspomnianego portalu internetowego.

7. Cała późniejsza korespondencja pomiędzy państwem EFTA a Urzędem Nadzoru EFTA prowadzona jest za pośrednictwem portalu internetowego. Zgłoszenia wycofuje się korzystając z portalu. Decyzje Urzędu Nadzoru EFTA w sprawie zgłoszeń przekazuje się danemu państwu EFTA również za pośrednictwem portalu.

______

(1) Zmienionej decyzją 319/05/COL (dotychczas niepublikowaną). Artykuł 3 ust. 6 decyzji 195/04/COL odpowiada art. 3 ust. 6 rozporządzenia Komisji (WE) nr 794/2004 z dnia 21 kwietnia 2004 r. w sprawie wykonania rozporządzenia Rady (WE) nr 659/1999 ustanawiającego szczegółowe zasady stosowania art. 93 traktatu WE.

Zmiany w prawie

Maciej Berek: Do projektu MRPiPS o PIP wprowadziliśmy bardzo istotne zmiany

Komitet Stały Rady Ministrów wprowadził bardzo istotne zmiany do projektu ustawy przygotowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – poinformował minister Maciej Berek w czwartek wieczorem, w programie „Pytanie dnia” na antenie TVP Info. Jak poinformował, projekt nowelizacji ustawy o PIP powinien trafić do Sejmu w grudniu 2025 roku, aby prace nad nim w Parlamencie trwały w I kwartale 2026 r.

Grażyna J. Leśniak 05.12.2025
Lekarze i pielęgniarki na kontraktach „uratują” firmy przed przekształcaniem umów?

4 grudnia Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt zmian w ustawie o PIP - przekazało w czwartek MRPiPS. Nie wiadomo jednak, jaki jest jego ostateczny kształt. Jeszcze w środę Ministerstwo Zdrowia informowało Komitet, że zgadza się na propozycję, by skutki rozstrzygnięć PIP i ich zakres działał na przyszłość, a skutkiem polecenia inspektora pracy nie było ustalenie istnienia stosunku pracy między stronami umowy B2B, ale ustalenie zgodności jej z prawem. Zdaniem prawników, to byłaby kontrrewolucja w stosunku do projektu resortu pracy.

Grażyna J. Leśniak 05.12.2025
Klub parlamentarny PSL-TD przeciwko projektowi ustawy o PIP

Przygotowany przez ministerstwo pracy projekt zmian w ustawie o PIP, przyznający inspektorom pracy uprawnienie do przekształcania umów cywilnoprawnych i B2B w umowy o pracę, łamie konstytucję i szkodzi polskiej gospodarce – ogłosili posłowie PSL na zorganizowanej w czwartek w Sejmie konferencji prasowej. I zażądali zdjęcia tego projektu z dzisiejszego porządku posiedzenia Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Grażyna J. Leśniak 04.12.2025
Prezydent podpisał zakaz hodowli zwierząt na futra, ale tzw. ustawę łańcuchową zawetował

Prezydent Karol Nawrocki podpisał we wtorek ustawę z 7 listopada 2025 r. o zmianie ustawy o ochronie zwierząt. Jej celem jest wprowadzenie zakazu chowu i hodowli zwierząt futerkowych w celach komercyjnych, z wyjątkiem królika, w szczególności w celu pozyskania z nich futer lub innych części zwierząt. Zawetowana została jednak ustawa zakazująca trzymania psów na łańcuchach. Prezydent ma w tym zakresie złożyć własny projekt.

Krzysztof Koślicki 02.12.2025
Przekształcanie umów B2B dołoży pracy sądom

Resort pracy nie podjął nawet próby oszacowania, jak reklasyfikacja umów cywilnoprawnych i B2B na umowy o pracę wpłynie na obciążenie sądów pracy i długość postępowań sądowych. Tymczasem eksperci wyliczyli, że w wariancie skrajnym, zakładającym 150 tys. nowych spraw rocznie, skala powstałych zaległości rośnie do ponad 31 miesięcy dodatkowej pracy lub koniecznego zwiększenia zasobów sądów o 259 proc. Sprawa jest o tyle ważna, że na podobnym etapie prac są dwa projekty ustaw, które – jak twierdzą prawnicy – mogą zwiększyć obciążenie sądów.

Grażyna J. Leśniak 25.11.2025
MZ znosi limit tzw. nadwykonań świadczeń udzielanych osobom do 18. roku życia - projekt przyjęty przez rząd

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o Funduszu Medycznym - poinformował w środę rzecznik rządu Adam Szłapka. Przygotowana przez resort zdrowia propozycja zakłada, że Narodowy Fundusz Zdrowia będzie mógł w 2025 r. otrzymać dodatkowo około 3,6 mld zł z Funduszu Medycznego. MZ chce również, by programy inwestycyjne dla projektów strategicznych były zatwierdzane przez ministra zdrowia, a nie jak dotychczas, ustanawiane przez Radę Ministrów. Zamierza też umożliwić dofinansowanie programów polityki zdrowotnej realizowanych przez gminy w całości ze środków Funduszu Medycznego.

Grażyna J. Leśniak 19.11.2025
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2006.286.9

Rodzaj: Informacja
Tytuł: Szczegóły ustaleń dotyczących przekazywania zgłoszeń pomocy państwa w formie elektronicznej.
Data aktu: 23/11/2006
Data ogłoszenia: 23/11/2006