Dyrekcja Generalna ds. Środowiska - Ogłoszenie o naborze na stanowisko głównego doradcy (grupa zaszeregowania AD 14) - COM/2006/10033.

DYREKCJA GENERALNA DS. ŚRODOWISKA

Ogłoszenie o naborze na stanowisko głównego doradcy (grupa zaszeregowania AD 14)

COM/2006/10033

(2006/C 262 A/01)

(Dz.U.UE C z dnia 31 października 2006 r.)

Oferujemy

Stanowisko głównego doradcy, który będzie zajmować się różnymi obszarami polityki wchodzącymi w zakres kompetencji DG ds. Środowiska, analizą wielu różnorodnych, powiązanych ze sobą zagadnień i kwestii i opracowywaniem wniosków. W szczególności główny doradca skupi się na zagadnieniach przekrojowych dotyczących usprawniania wewnętrznej koordynacji w Dyrekcji Generalnej oraz włączania priorytetów związanych ze środowiskiem do innych obszarów polityki wspólnotowej, na przykład: środowisko i transport, mobilność z zachowaniem zasady zrównoważonego rozwoju, związki ze zmianami klimatycznymi itp.; środowisko i energia, w tym odnawialne źródła energii, wydajniejsze użytkowanie paliw kopalnych itp.; środowisko i konkurencyjność, na przykład kwestie efektywności ekologicznej, kosztów szkód w środowisku, kompromisu pomiędzy środowiskiem a korzyściami gospodarczymi, związków ze strategią lizbońską na rzecz wzrostu gospodarczego i zatrudnienia itp.; wpływ szkód w środowisku na zdrowie ludzkie.

Poszukujemy

Osób posiadających ugruntowaną i obszerną wiedzę oraz doświadczenie w dziedzinie koordynacji wielu różnorodnych zagadnień w zakresie polityki publicznej, najlepiej zarówno na szczeblu Wspólnoty, jak i państw członkowskich. Doświadczenie w dziedzinie włączania zagadnień z zakresu środowiska do innych obszarów polityki będzie dodatkowym atutem. Kandydat musi posiadać: sprawdzone umiejętności w zakresie negocjacji; znakomite umiejętności w zakresie komunikacji ustnej i pisemnej; gruntowną wiedzę z zakresu gospodarki i świata przedsiębiorczości. Doświadczenie w kształtowaniu polityki jest niezbędne. Kandydaci muszą wykazać się obszerną wiedzą na temat instytucji UE.

Kandydat powinien:

1. być obywatelem jednego z państw członkowskich UE;

2. legitymować się dyplomem ukończenia studiów wyższych uprawniającym do podjęcia studiów doktoranckich;

3. posiadać przynajmniej 15-letnie doświadczenie zawodowe liczone od chwili ukończenia studiów wyższych na stanowiskach wymagających wyżej wymienionych kwalifikacji, z czego przynajmniej 5 lat na wyższym stanowisku kierowniczym lub doradczym;

4. władać biegle jednym z języków urzędowych UE oraz dobrze znać inny język urzędowy UE.

Główny doradca zostanie wyłoniony i powołany przez Komisję zgodnie z obowiązującymi procedurami selekcji i naboru. Wynagrodzenie i warunki zatrudnienia określają przepisy regulaminu pracowniczego mające zastosowanie do urzędników Wspólnot Europejskich w grupie zaszeregowania AD 14. Komisja stosuje politykę równości szans.

Pełny zakres obowiązków, kryteria selekcji i szczegóły dotyczące przesyłania zgłoszeń znajdują się na stronie internetowej:

http:/ec.europa.eu/dgs/personnel_administration/working_senior_mgt_en.htm.

Link do internetowego formularza zgłoszeniowego:

http:/ec.europa.eu/dgs/personnel_administration/seniormanagementvacancies/index_en.html.

Ewentualne problemy techniczne należy zgłaszać na następujący adres:

ADMIN-MANAGEMENT-ONLINE@ec.europa.eu.

Termin rejestracji kandydatów upływa w dniu 4 grudnia 2006 r. Rejestracja elektroniczna zostanie zakończona w południe czasu brukselskiego.

Zmiany w prawie

Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024
Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024
Ratownik medyczny wykona USG i zrobi test na COVID

Mimo krytycznych uwag Naczelnej Rady Lekarskiej, Ministerstwo Zdrowia zmieniło rozporządzenie regulujące uprawnienia ratowników medycznych. Już wkrótce, po ukończeniu odpowiedniego kursu będą mogli wykonywać USG, przywrócono im też możliwość wykonywania testów na obecność wirusów, którą mieli w pandemii, a do listy leków, które mogą zaordynować, dodano trzy nowe preparaty. Większość zmian wejdzie w życie pod koniec marca.

Agnieszka Matłacz 12.03.2024