Ogłoszenie o naborze na stanowisko dyrektora Instytutu Energii (grupa zaszeregowania AD 14)
COM/2006/10027
(2006/C 124 A/02)
(Dz.U.UE C z dnia 25 maja 2006 r.)
O nas: Misją Wspólnego Centrum Badawczego jest zapewnienie ukierunkowanego na użytkownika, naukowego i technicznego wsparcia w tworzeniu, kształtowaniu, wdrażaniu i monitorowaniu polityki UE. W skład WCB wchodzi siedem instytutów badawczych znajdujących się w pięciu miejscach w Europie. WCB zatrudnia 2 650 pracowników i dysponuje budżetem operacyjnym w wysokości 300 mln EUR rocznie. Naszymi kluczowymi obszarami działania są: żywność, produkty chemiczne i zdrowie; środowisko i zrównoważony rozwój; bezpieczeństwo jądrowe i ochrona instalacji jądrowych oraz działania horyzontalne, takie jak: materiały referencyjne i pomiary; prognozy techniczno-gospodarcze, bezpieczeństwo publiczne i zwalczanie nadużyć finansowych.
Oferujemy stanowisko dyrektora Instytutu Energii (IE). IE udziela wsparcia naukowego i technicznego dla polityki wspólnotowej w dziedzinie energii. Zatrudnia około 200 pracowników i dysponuje budżetem rocznym w wysokości ok. 30 mln EUR. IE prowadzi badania w zakresie czystych źródeł i zrównoważonego wykorzystywania energii, obejmujące zarówno energię jądrową, jak i inne rodzaje energii. Działalność instytutu obejmuje: bezpieczeństwo jądrowe w rozszerzonej UE, w tym wsparcie dla programów TACIS (pomoc techniczna na rzecz Wspólnoty Niepodległych Państw) i Phare (Polska, Węgry - pomoc w odbudowie gospodarczej); nowe systemy energii jądrowej; termiczna obróbka odpadów i biomasa/biopaliwo; spopielanie odpadów; redukcja emisji z elektrowni, czyste źródła energii. W 2005 r. zainaugurowano wykorzystujące najnowocześniejszą technologię urządzenia do badania wydajności ogniw paliwowych i przechowywania wodoru. Prowadzone są również badania w neutronowym reaktorze badawczym będącym własnością Komisji. Instytut prowadzi aktywną współpracę z partnerami w UE i poza nią.
Zadaniem dyrektora będzie kierowanie badaniami specjalistycznymi i świadczeniem usług na rzecz osób odpowiedzialnych za kształtowanie polityki UE w dziedzinie, która nabrała nowego znaczenia w programie prac UE. Dyrektor ma zapewnić orientację strategiczną i koordynację badań i usług związanych z energią w całym WCB.
Poszukujemy kandydatów, którzy: mają wykształcenie naukowe i wysoki poziom wiedzy na temat zagadnień naukowych i technologicznych, którymi zajmuje się WCB; doświadczenie naukowe lub doświadczenie w zakresie użytkowników mające związek z WCB stanowi atut; mają motywację do kierowania dynamiczną dyrekcją i wspierania ogólnych celów WCB; mają udokumentowane doświadczenie potrzebne do kierowania programowaniem i zarządzaniem zasobami ludzkimi, finansowymi i naukowymi dyrekcji; mają niezbędne zdolności przywódcze w zakresie zarządzania wysoko wyspecjalizowanymi zespołami badawczymi; wykazują dogłębną znajomość polityki i instytucji wspólnotowych; mają dobre umiejętności w zakresie negocjacji i komunikacji; mają zdolność przekonywania w kontaktach wysokiego szczebla z partnerami i prasą; doskonale znają język angielski.
Kwalifikujący się kandydaci muszą: być obywatelami jednego z 10 nowych państw członkowskich UE; posiadać dyplom ukończenia studiów wyższych, dający prawo do podjęcia studiów doktoranckich; posiadać przynajmniej 12-letnie doświadczenie zawodowe liczone od chwili ukończenia studiów wyższych, na stanowiskach wymagających wyżej wymienionych kwalifikacji, z czego co najmniej 6 lat na wyższym stanowisku kierowniczym; wykazywać biegłą znajomość jednego z języków urzędowych UE oraz dobrą znajomość innego języka urzędowego UE.
Dyrektor zostanie wyłoniony i powołany przez Komisję zgodnie z jej procedurami selekcji i naboru. Wynagrodzenie i warunki zatrudnienia są takie, jak określono w Regulaminie pracowniczym urzędników Wspólnot Europejskich grupy zaszeregowania AD 14. Komisja stosuje politykę równych szans. Szczegółowy opis zakresu obowiązków, kryteriów selekcji i procedury zgłoszenia znajduje się na stronie internetowej:
http://europa.eu.int/comm/dgs/personnel_administration/working_senior_mgt_en.htm
Termin rejestracji kandydatów upływa w dniu 26 czerwca 2006 r. Rejestracja elektroniczna zostanie zakończona o godz. 12.00 w południe czasu brukselskiego.
Uproszczenie i uporządkowanie niektórych regulacji kodeksu pracy dotyczących m.in. wykorzystania postaci elektronicznej przy wybranych czynnościach z zakresu prawa pracy oraz terminu wypłaty ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy przewiduje nowelizacja kodeksu pracy oraz ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, która wejdzie w życie w dniu 27 stycznia.
12.01.2026W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację, która ma zakończyć spory między nabywcami i deweloperami o powierzchnie sprzedawanych mieszkań i domów. W przepisach była luka, która skutkowała tym, że niektórzy deweloperzy wliczali w powierzchnię użytkową metry pod ściankami działowymi, wnękami technicznymi czy skosami o małej wysokości - a to mogło dawać różnicę w finalnej cenie sięgającą nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Po zmianach standardy dla wszystkich inwestycji deweloperskich będą jednolite.
12.01.2026Podpisana przez prezydenta Karola Nawrockiego ustawa reformująca orzecznictwo lekarskie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych ma usprawnić kontrole zwolnień chorobowych i skrócić czas oczekiwania na decyzje. Jednym z kluczowych elementów zmian jest możliwość dostępu do dokumentacji medycznej w toku kontroli L4 oraz poszerzenie katalogu osób uprawnionych do orzekania. Zdaniem eksperta, sam dostęp do dokumentów niczego jeszcze nie zmieni, jeśli za stwierdzonymi nadużyciami nie pójdą realne konsekwencje.
09.01.2026Konfederacja Lewiatan krytycznie ocenia niektóre przepisy projektu ustawy o wygaszeniu pomocy dla obywateli Ukrainy. Najwięcej kontrowersji budzą zapisy ograniczające uproszczoną procedurę powierzania pracy obywatelom Ukrainy oraz przewidujące wydłużenie zawieszenia biegu terminów w postępowaniach administracyjnych. W konsultacjach społecznych nad projektem nie brały udziału organizacje pracodawców.
08.01.2026Usprawnienie i ujednolicenie sposobu wydawania orzeczeń przez lekarzy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także zasad kontroli zwolnień lekarskich wprowadza podpisana przez prezydenta ustawa. Nowe przepisy mają również doprowadzić do skrócenia czasu oczekiwania na orzeczenia oraz zapewnić lepsze warunki pracy lekarzy orzeczników, a to ma z kolei przyczynić się do ograniczenia braków kadrowych.
08.01.2026Przeksięgowanie składek z tytułu na tytuł do ubezpieczeń społecznych na podstawie prawomocnej decyzji ZUS, zmiany w zakresie zwrotu składek nadpłaconych przez płatnika, w tym rozpoczęcie biegu terminu przedawnienia zwrotu nienależnie opłaconych składek dopiero od ich stwierdzenia przez ZUS - to niektóre zmiany, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Resort dostrzegł bowiem problem związany ze sprawami, w których ZUS kwestionuje tytuł do ubezpieczeń osób zgłoszonych do nich wiele lat wcześniej.
08.01.2026| Identyfikator: | Dz.U.UE.C.2006.124A.3 |
| Rodzaj: | Powiadomienie |
| Tytuł: | Dyrekcja Generalna ds. Badań Naukowych - Wspólne Centrum Badawcze (WCB) - Petten - Ogłoszenie o naborze na stanowisko dyrektora Instytutu Energii (grupa zaszeregowania AD 14). |
| Data aktu: | 25/05/2006 |
| Data ogłoszenia: | 25/05/2006 |