Konrad Dyda

Prawnik oraz doktorant z zakresu prawa, student na kierunku zdrowie publiczne, absolwent uczelni w kraju i za granicą, właściciel polsko-włoskiej firmy Centrum Usług Prawnych i Biznesowych - Centro Servizi Legali e Commerciali, prezes zarządu w spółce Med&Lex - Klinka Wsparcia Personelu i Jednostek Ochrony Zdrowia oraz w Fundacji Praw Medyka. Doświadczenie zdobywał w kancelariach prawnych w Warszawie i Rzymie, obecnie współpracuje m.in. z Kancelarią Jacek Kosiński Adwokaci i Radcowie Prawni, gdzie zajmuje się przede wszystkim tematyką zamówień publicznych, partnerstwa publiczno-prywatnego oraz prawa budowlanego. W ramach działalności naukowej realizuje grant Narodowego Centrum Nauki; autor monografii oraz szeregu artykułów naukowych.

Artykuły autora

Jak poprawić ofertę w zamówieniach publicznych

Prawo cywilne Zamówienia publiczne

Po złożeniu oferty wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne nie ma możliwości jej modyfikacji. Jedynym rozwiązaniem pozostaje jej wycofanie i złożenie na nowo, w nowej wersji. Taka możliwość istnieje do momentu upływu terminu na składanie ofert. Zawsze natomiast należy najpierw wycofać z postępowania ofertę, która ma zostać „poprawiona”.

30.05.2025

Dzieląc majątek po rozwodzie, trzeba pamiętać o firmie

Przedsiębiorstwo założone w trakcie trwania małżeństwa, o ile małżonkowie nie zawarli intercyzy, wchodzi do ich majątku wspólnego. Dlatego po rozwodzie należy je podzielić. Najczęściej spotykane rozwiązania to fizyczny podział firmy „na pół”, przejęcie jej pełnej własności przez jednego z byłych małżonków z obowiązkiem spłaty drugiego, sprzedaż przedsiębiorstwa osobie trzeciej i podział między byłych małżonków sumy uzyskanej z tej transakcji.

19.03.2025

Kredyt należy spłacać, nawet gdy bank upadnie

Domowe finanse Banki Kredyty Upadłość

Ogłoszenie upadłości przez bank nie powoduje rozwiązania umowy kredytowej. Dlatego kredyt należy nadal spłacać na dotychczasowych warunkach. Jednocześnie każdy klient upadłego banku powinien dokładnie śledzić przebieg upadłości, a jeżeli jest także jego wierzycielem, wziąć udział w postępowaniu upadłościowym.

14.03.2025

Czy działalność gospodarcza oznacza zmianę sposobu użytkowania lokalu?

Budownictwo Małe i średnie firmy Nieruchomości

Rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej w lokalu, który dotychczas nie był wykorzystywany w tym celu, nawet gdy chodzi tylko o połączenie – przykładowo – funkcji mieszkaniowej z biurową, przeważnie oznacza zmianę sposobu użytkowania, wymagającą załatwienia odpowiednich formalności w urzędzie.

06.03.2025
1  2  3  4  5  6  7  8  9    19