Mianowanie członków Komitetu Starszych Inspektorów Pracy na kadencję od dnia 1 stycznia 2007 r. do dnia 31 grudnia 2009 r.

Mianowanie członków Komitetu Starszych Inspektorów Pracy na kadencję od dnia 1 stycznia 2007 r. do dnia 31 grudnia 2009 r.

(2007/C 287/03)

(Dz.U.UE C z dnia 29 listopada 2007 r.)

1. Decyzją 95/319/WE Komisja utworzyła Komitet Starszych Inspektorów Pracy odpowiedzialny za monitorowanie, na podstawie ścisłej współpracy pomiędzy jego członkami i Komisją, efektywnego i odpowiedniego stosowania wtórnego prawa wspólnotowego w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

2. Artykuł 5 ust. 2 decyzji stanowi, że członkowie Komitetu nominowani są przez Komisję na wniosek państw członkowskich.

3. Artykuł 5 ust. 3 stanowi, że kadencja członków Komitetu trwa trzy lata.

4. Poprzednia kadencja zakończyła się dnia 31 grudnia 2006 r. W konsekwencji konieczne jest wyznaczenie członków na następną kadencję (od dnia 1 stycznia 2007 r. do dnia 31 grudnia 2009 r.).

5. Zgodnie z art. 5 ust. 2 państwa członkowskie przedstawiły Komisji nazwiska wybranych przez siebie przedstawicieli.

6. Zgodnie z propozycjami przedstawionymi przez państwa członkowskie Komisja mianuje następujących przedstawicieli na członków Komitetu na okres trzech lat od dnia 1 styczna 2007 r. do dnia 31 grudnia 2009 r.

BELGIA Pan Karel VAN DAMME

Pan Michel ASEGLIO

BUŁGARIA Pan Totyu MLADENOV

Pan Veselin VESELINOV

REPUBLIKA CZESKA Pan Rudolf HAHN

Pani Anežka SIXTOVÁ

DANIA Pan Jens JENSEN

Pani Annemarie KNUDSEN

NIEMCY Pan Hans-Jürgen BIENECK

Dr Helmut DEDEN

IRLANDIA Pan Michael HENRY

Pan Peter CLAFFEY

ESTONIA Pan Herko SUNTS

Pani Katrin KAARMA

GRECJA Pan Alexandros KARAGEORGIOU

Pani Ioanna PAPAIOANNOU

HISZPANIA Pan Raimundo ARAGON BOMBIN

Pan Javier VALLEJO SANTAMARIA

FRANCJA Pan Jean BESSIERE

Pani Christiane GIRAUD

WŁOCHY Pan Mario NOTARO

Pan Mariano MARTONE

CYPR Pan Leandros NICOLAIDES

Pan Anastasios YIANNAKI

ŁOTWA Pani Rita ELCE

Pani Tatjana ZABAROVSKA

LITWA Pan Mindaugas PLUKTAS

Pani Dalia LEGIENE

LUKSEMBURG Pan Robert HUBERTY

Pan Paul WEBER

WĘGRY Pan István PAPP

Pan János GÁDOR

MALTA Pan Mark GAUCI

Pan Vincent ATTARD

NIDERLANDY Pan Jaap UIJLENBROEK

Pan Peter WEEDA

AUSTRIA Pani Eva-Elisabeth SZYMANSKI

Pani Gertrud BREINDL

POLSKA Pani Bożena BORYS-SZOPA

Pan Roman GIEDROJĆ

PORTUGALIA Pan Paulo MORGADO DE CARVALHO

Pan Manuel Joaquim FERREIRA MADURO ROXO

RUMUNIA Pani Mariana BASUC

Pani Silvia TRUFASILA

SŁOWENIA Pan Borut BREZOVAR

Pan Boris RUŽIC

SŁOWACJA Pan Andrej GMITTER

Pani Jana GIBÓDOVÁ

FINLANDIA Pan Mikko HURMALAINEN

Pan Jaakko ITAKANNAS

SZWECJA Pan Bernt NILSSON

Pan Bertil REMAEUS

ZJEDNOCZONE KRÓLESTWO Pan Justin MC CRACKEN

Pani Sandra CALDWELL

Zmiany w prawie

Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024
Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024
Ratownik medyczny wykona USG i zrobi test na COVID

Mimo krytycznych uwag Naczelnej Rady Lekarskiej, Ministerstwo Zdrowia zmieniło rozporządzenie regulujące uprawnienia ratowników medycznych. Już wkrótce, po ukończeniu odpowiedniego kursu będą mogli wykonywać USG, przywrócono im też możliwość wykonywania testów na obecność wirusów, którą mieli w pandemii, a do listy leków, które mogą zaordynować, dodano trzy nowe preparaty. Większość zmian wejdzie w życie pod koniec marca.

Agnieszka Matłacz 12.03.2024