Senat zaproponował poprawkę do noweli prawa celnego

Senatorowie zaproponowali w piątek poprawkę do nowelizacji prawa celnego. Nowelizacja wprowadza minimalną i maksymalną stawkę opłat za przechowywanie w depozycie towaru zajętego przez celników.

06.08.2012

Włosi zbudują spalarnię śmieci w Bydgoszczy

Środowisko

Konsorcjum włoskich firm Astaldi S.p.A. i TM.E. S.p.A - Termomeccanica Ecologia wygrało w piątek przetarg na budowę Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Bydgoszczy.

06.08.2012

Koszt adwokata zwróci Skarb Państwa

Koszt adwokata zwróci Skarb Państwa W przypadku umorzenia postępowania karnego z powodów powstałych w jego toku - z powodu śmierci oskarżonego - sąd będzie mógł orzec od SPzwrot kosztów ustanowienia...

06.08.2012

Mniej pracy sędziom zapewni 50 zł opłata

Niebawem sędziwie będą pisać mniej uzasadnień. Może to zapewnić 50 złotowa opłata od wniosku o sporządzenie pisemnego uzasadnienia. Sędziowie zaoszczędzą czas i przeznaczą go na inne obowiązki.

05.08.2012

Ponad 200-metrową estakadę otwarto w Gliwicach

Ponad 200-metrową estakadę, która w Gliwicach ponad linią kolejową Katowice-Wrocław połączyła północno-zachodnie dzielnice z centrum miasta, otwarto w piątek dla kierowców.

05.08.2012

Jacek Trela z innymi adwokatami złożył hołd AK-owcom

Prawnicy

Na warszawskim Żoliborzu odsłonięto pomnik upamiętniający dokonania żołnierzy oddziału warszawskiego Kedywu AK oraz twórcy tej jednostki Józefa Rybickiego. Adw. Jacek Trela (na zdjęciu)odczytał list...

04.08.2012

Senat poprawił kodeks postępowania karnego

Senat wprowadził wczoraj kilka poprawek do kodeksu postępowania karnego, które dotyczą zwrotu kosztów dojazdu do sądu świadków i biegłych oraz uzanwania decyzji w kwestii środków nadzoru stanowiących...

04.08.2012

Radcy wybierają mBank i KIA

Prawnicy

Radcowie prawni cenią niezbyt wystawny styl życia wynika z sondy przeprowadzonej przez portal internetowy e-kirp.pl. Najlepszym autem dla nich jest KIA, najchętniej korzystają z mBanku.

03.08.2012

Zmiany w zarządzie ELSA

Prawnicy

Od 1 sierpnia działa nowy zarząd Krajowego Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa. Patronem honorowym organizacji został I prezes SN Stanisław Dąbrowski (na zdjęciu).

03.08.2012

MZ: powstaną 3 nowe sale hybrydowe

Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oraz Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie otrzymają środki finansowe na wyposażenie/doposażenie 3 sal hybrydowych...

03.08.2012