MON zapowiada nowy model rezerw i benefity dla ochotników
Od 2026 roku w Wojsku Polskim mają funkcjonować nowe formy rezerw osobowych, w tym tzw. rezerwa wysokiej gotowości. Ma ona – obok armii zawodowej i Wojsk Obrony Terytorialnej – współtworzyć system obronny oparty na 500 tys. żołnierzy. Udział w nowej rezerwie ma być dobrowolny i powiązany z wynagrodzeniem oraz dostępem do szkoleń.




























