Mali inwestorzy skarżą się do KE na Polskę

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych chce, by Komisja Europejska wymusiła na Polsce zmiany przepisów, które niedostatecznie chronią mniejszościowych akcjonariuszy spółek.

18.12.2012

Prof. Rzepliński: "Iustitia" łamie prawo

Prawnicy

Sędziowie Iustitii kwestionują bezstronność wyroku TK w sprawie zamrożenia ich wynagrodzeń. Dlatego, że nie wyłączył się z orzekania prezes TK prof. Andrzej Rzepliński.

17.12.2012

UE: będą konsekwencje opuszczenia wspólnego nadzoru

Kraje spoza strefy euro będą mogły odrzucić decyzje przyszłego wspólnego nadzoru bankowego, ale wówczas będą musiały opuścić wspólny nadzór i nie będą mogły do niego ponownie przystąpić przez kolejne...

17.12.2012

Rosyjski film zwyciężył na Festiwalu WATCH DOCS

Anton tu obok debiutancki dokument znanej rosyjskiej krytyczki filmowej Ljubow Arkus otrzymał główną nagrodę w konkursie 12. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie.

17.12.2012

Sędzia zaatakowany na spacerze z psem

Na 10 miesięcy pozbawienia wolności skazał w poniedziałek Sąd Rejonowy w Opolu jednego z dwóch braci oskarżonych o pobicie w maju sędziego z Prudnika. Mężczyzna poddał się dobrowolnie karze.

17.12.2012

Unia chce straszyć palaczy obrazkami na opakowaniach

Odrażające zdjęcia, które pokrywają do 75 proc. powierzchni paczki papierosów, a także zakaz produkcji papierosów smakowych i sprzedaży tzw. slimów - to część pomysłów, które - zgodnie z przeciekami...

17.12.2012

UOKiK: Samsung podszywa się pod rządową kampanię

Reklama producenta telewizorów Samsung mogła błędnie sugerować, że jest częścią rządowej kampanii informacyjnej dotyczącej cyfryzacji telewizji. UOKiK wszczął postępowanie w tej sprawie.

17.12.2012

Nawet 5 mln zł odszkodowania za wypadek

Samorząd radcowski przygotował dla swoich członków możliwość ubezpieczenia się m.in. na wypadek utraty możliwości wykonywania zawodu z powodu nieszczęśliwego wypadku ewentualnie choroby.

17.12.2012
ukraine Переклади на українську
poland Przetłumacz na polski