Według socjologa Jana Sowy Polacy powinni zarabiać więcej, gdyż generują dla pracodawcy duże zyski.
Wsparcie dla programów poprawy bhp
BHP
Dodatkowe świadczenia rodzinne od gmin
Są chętni na miliony na osłony
Wynagrodzenia członków zarządów spółek IT w 2014 roku
ETS dokonał wykładni pojęcia "przejęcie zakładu"
Państwo portugalskie będzie musiało wypłacić odszkodowania pracownikom Air Atlantis, dawnej spółki zależnej TAP - tak wynika z wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Zdaniem Trybunału, portugalski sąd najwyższy był zobowiązany wystąpić do Trybunału Sprawiedliwości z wnioskiem o wydanie orzeczenia w trybie prejudycjalnym w odniesieniu do wykładni pojęcia przejęcia zakładu.
Lewiatan: obniżenie bezrobocia poniżej 10 proc. może być trudne
Zdaniem eksperta Konfederacji Lewiatan dalszy spadek bezrobocia będzie wyzwaniem ze względu na brak zainteresowania ofertami pracy przez osoby bezrobotne oraz sytuację gospodarczą.
Pracodawcy dbają o nawyki żywieniowe swoich pracowników
Coraz więcej firm umożliwia dostęp do zdrowych posiłków w biurowych restauracjach, ponieważ wie, że odpowiednie nawyki żywieniowe wpływają nie tylko na kondycję fizyczną i psychiczną pracowników, ale także na ich efektywność.
„Spodek” górniczego bezpieczeństwa
BHP
Potencjał polskiego górnictwa jest wciąż ogromny, pomimo problemów doskwierających tej branży od wielu miesięcy. Dowodzą tego Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutnictwa 2015. W ich uroczystym otwarciu 8 września br. w katowickim Spodku uczestniczyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych oraz korpusu dyplomatycznego.
W sierpniu tego roku pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 119 tys. ofert zatrudnienia. Tak dobrego wyniku w sierpniu nie było od 2001 r., czyli odkąd Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej prowadzi takie statystyki.
Dotychczas gminy mogły przyznawać i finansować z własnych środków własne becikowe lub podwyższać wysokość ustawowych dodatków do zasiłków rodzinnych. Dzięki nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych od 5 września2015 r. zyskały większą samodzielność.
„Czy Bruksela jest dla Polaka?” – debata na Łazarskim
O rozwoju i praktykowaniu kompetencji oraz umiejętności, których wymaga EPSO od kandydatów na funkcjonariusza UE będą rozmawiać uczestnicy otwartej debaty, która odbędzie się16 września 2015 r.na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.
Sytuacja na rynku pracy w sierpniu
Sprawdź, jak ustalać limity godzin nadliczbowych
Jak czytamy wSerwisie Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznychobowiązujące przepisy kodeksu pracy zawierają regulację odnoszącą się do rocznego limitu godzin nadliczbowych ustalając górną granicę limitu, który może być zmieniony z uwzględnieniem innych przepisów o czasie pracy.
Francuscy socjaliści zapowiadają liberalizację rynku pracy
HR
W obliczu rekordowego bezrobocia do lata przyszłego roku Francja zliberalizuje swój rynek pracy - zapowiedział w środę premier socjalistycznego rządu Manuel Valls.
OPZZ przygotowuje strategię do rozmów w Radzie Dialogu Społecznego
Strategia i taktyka do rozmów w Radzie Dialogu Społecznego oraz w radach wojewódzkich tego organu jest i będzie ustalana z szefami komisji zakładowych związków zawodowych zrzeszonych w OPZZ zapowiedział w środę przewodniczący OPZZ Jan Guz we Wrocławiu.
Sąd nakazał zakończenie strajku pilotów Lufthansy
Związek zawodowy pilotów Lufthansy - Cockpit (VC) - przerwał w środę rozpoczęty poprzedniego dnia strajk, stosując się do orzeczenia sądu. W czwartek samoloty Lufthansy mają już latać zgodnie z rozkładem.
Wzrosły zarobki członków zarządów spółek IT
W 2014 roku członkowie zarządów spółek z branży IT zarobili o 8 proc. więcej niż w roku poprzednim - podaje raport Sedlak Sedlak.