Tysiące osób zamieszkuje ogrody działkowe, ich eksmisja problemem dla gmin
Samorząd terytorialny
Nielegalne zamieszkiwanie działek ogrodowych i budowanie tam altanek, którym bliżej do pełnoprawnych domów ma skutkować wypowiedzeniem umowy dzierżawy działki. Pozbawienie miejsca zamieszkania tylu osób może okazać się sporym problemem dla gmin, które nie dysponują odpowiednią ilością mieszkań komunalnych, obawia się Rzecznik Praw Obywatelskich.