Rekompensaty za wydobywanie gazu łupkowego, wiemy go skorzysta najbardziej
Aż 60 proc. z rekompensat z tytułu wydobywania gazu łupkowego trafi bezpośrednio do gmin. Po 15 proc. otrzymają powiaty i województwa, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska otrzyma jedynie 10 proc., tak wynika z przedstawionych niedawno założeń do ustawy o poszukiwaniu i wykonywaniu węglowodorów.


