Rada gminy nie może przywrócić obowiązku uzyskiwania zezwolenia na usunięcie drzewa przez osoby fizyczne
1 stycznia br. weszła w życie ustawa z dnia 16 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach (Dz. U. Poz. 2249), która wprowadziła ważne zmiany w systemie przepisów regulujących usuwanie drzew i krzewów w odniesieniu do obowiązku uzyskania zezwolenia na usunięcie, opłat za usunięcie i kar za usunięcie niezgodne z przepisami.









