Nowe uprawnienia NIK-u w postępowaniu karnym
Dzięki ogłoszonej wczoraj zmianie Kodeksu postępowania karnego Najwyższa Izba Kontroli uzyska prawo do składania wniosku o sporządzenie uzasadnienia postanowienia o odmowie wszczęcia dochodzenia lub...
Dzięki ogłoszonej wczoraj zmianie Kodeksu postępowania karnego Najwyższa Izba Kontroli uzyska prawo do składania wniosku o sporządzenie uzasadnienia postanowienia o odmowie wszczęcia dochodzenia lub...
Rząd przyjął uchwałę umożliwiającą podwyższenie świadczenia pielęgnacyjnego dla rodzica, który rezygnuje z pracy, by zajmować się niepełnosprawnym dzieckiem. Od 1 maja ma ono wynieść 1000 zł netto.
Ułatwienia w prowadzeniu firm na obszarze specjalnych stref ekonomicznych, m.in. wprowadzenie jednolitych zasad zmiany zezwolenia, przewidują zaakceptowane we wtorek przez rząd zmiany w ustawie.
Trybunał Konstytucyjny znów zajmie się opłatami pobieranymi przez komorników. Tym razem chodzi o opłatę egzekucyjną w przypadku, gdy dłużnik dobrowolnie opuścił lokal, z którego miał być eksmitowany.
Ogłoszone zostało rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości zmieniające rozporządzenie - Regulamin wewnętrznego urzędowania wojskowych jednostek organizacyjnych prokuratury.
Ponad 50 osób zostało powołanych do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego w sądach powszechnych oraz administracyjnych.
Międzynarodowa kancelaria prawna Magnusson otwiera biuro w St. Petersburgu wspólnie z wiodącą rosyjską firmą prawniczą Kaszkin i Partnerzy. Biuro rozpocznie działalność od 4 kwietnia 2014 roku.
Rodzice, którzy będą chcieli oddać dziecko, mają uzyskać prawo wskazywania przysposabiających spośród rodziny i powinowatych. Nowa procedura ma ukrócić odpłatne adopcje.
Radca prawny Robert Jakubiec został honorowym konsulem Finlandii w Poznaniu. Po trwającej od II wojny światowej przerwie we wtorek w Poznaniu zaczął działać fiński konsulat honorowy.
Opiekunowie osób niepełnosprawnych, którzy 1 lipca 2013 r. utracili prawo do świadczeń pielęgnacyjnych, na podstawie przepisów znowelizowanej ustawy o świadczeniach rodzinnych otrzymają zwrot...
Wdrożenie do polskiego prawa regulacji unijnych oraz uporządkowanie krajowego rynku funduszy inwestycyjnych - to cel przyjętego przez rząd projektu ustawy o zarządzających alternatywnymi funduszami...
Zdaniem większości prokuratorów uczestniczących w senackiej dyskusji na temat modelu prokuratury, nałożono na nich zadania niewykonalne. Nowelizacja kpk i nowe Prawo o prokuraturze zmusza ich do...
Radca prawny Paweł Lipski awansował na stanowisko partnera w kancelarii Wierzbowski Eversheds. Wspólnie z Tomaszem Zalewskim będzie kierował zespołami prawa własności intelektualnej i e-biznesu.
Zwiększenie częstotliwości doręczeń, tak aby docelowo w każdej kancelarii następowały one codziennie, z możliwością indywidualnych uzgodnień z doręczycielem dogodnych dla kancelarii godzin doręczania...
W branży ubezpieczeniowej trwają dyskusje na temat zmiany zasady rozliczenia szkód z OC. Jeśli nowe propozycje wejdą w życie, to odszkodowanie wypłacać będzie firma poszkodowanego, która następnie...
Konsorcjum Nordisku oraz firmy Ekotrade i PHU Elproma nie zgadzają się z wynikiem zorganizowanego przez resort sprawiedliwości postępowania na obsługę systemu dozoru elektronicznego.
Zaledwie 99 osób zastrzegło w IPN dostęp do materiałów, które zbierała na nie bezpieka. Blokada dostępu do takich danych jest trudna i mało skuteczna. IPN chroni za to tożsamość dziennikarzy...
Rząd zajmie się dziś zmianami w ustawie o specjalnych strefach ekonomicznych. Będą one dotyczyły m.in. zasad zwrotu pomocy publicznej na wniosek firmy lub wygaszania zezwolenia na działalność w SSE.
Unia Europejska chce zmniejszyć zużycie reklamówek o 80 proc., wprowadzając obowiązek pobierania za nie opłat. Europarlament jeszcze przed końcem kadencji zamierza przyjąć nową dyrektywę.
W Senacie odbędzie się dzisiaj konferencja Model i miejsce prokuratury w systemie organów państwa. Konferencję organizuje Komisja Ustawodawcza we współpracy z Krajową Radą Prokuratury.