Asystenci sędziów chcą rozmawiać z ministrem
Asystenci sędziów są wciąż niezadowoleni ze swego statusu i warunków pracy, a także z powodu ograniczonych możliwości rozwoju zawodowego. Dlatego po raz kolejny zabiegają o spotkanie z ministrem sprawiedliwosci, by przedstawić mu swoje postulaty. Jak mówi Andrzej Sobótka, przewodniczący Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Asystentów Sędziów, chcą rozwawiać m.in. o płacach, ale także o egzaminach sędziowskich.