RPO upomina się o zdających egzaminy na prawo jazdy

Brak przepisów przejściowych dla tych, którzy szkolili się według starych zasad, oraz nieprzygotowanie logistyczne do nowych egzaminów zarzuca rzecznik praw obywatelskich ministrowi transportu.

28.03.2013

Biura podróży wydadzą więcej na ubezpieczenia

Nawet kilkadziesiąt złotych więcej dopłacą turyści do wyjazdów w ciepłe kraje. Ministerstwo Finansów chce podwyższyć kwoty zabezpieczeń finansowych na wypadek upadłości organizatorów turystyki.

28.03.2013

Dzieła osierocone zostaną udostępnione publiczności

Dzieła osierocone, czyli te, z których nie można korzystać z powodu zaginięcia ich autorów, zostaną udostępnione publiczności na mocy unijnej dyrektywy. O tym, w jaki sposób będzie można korzystać z...

27.03.2013

Resort rolnictwa ma projekt ws. uboju rytualnego

Projekt resortu rolnictwa w sprawie uboju rytualnego to właściwa droga - uważa minister rolnictwa Stanisław Kalemba. Zapowiedział, że będzie rozmawiał w tej sprawie z klubami parlamentarnymi.

27.03.2013

KE odblokowała fundusze UE na polskie drogi

Wypłaty funduszy UE na polskie projekty drogowe zostały odblokowane - poinformowała w środę polskich dziennikarzy rzeczniczka Komisji Europejskiej ds. polityki regionalnej Shirin Wheeler.

27.03.2013

Jerzy Hop prawomocnie skazany na 8 lat więzienia

Prawnicy

8 lat więzienia to kara dla byłego prokuratora apelacyjnego z Katowic Jerzego Hopa, oskarżonego o wyłudzenie od firm 1,7 mln zł. Prawomocny wyrok w tej sprawie ogłosił w środę Sąd Apelacyjny w...

27.03.2013
ukraine Переклади на українську
poland Przetłumacz na polski