Podwyższenie wieku emerytalnego - 6 i 7 maja przed TK

Ubezpieczenia społeczne

Na 6 i 7 maja Trybunał Konstytucyjny wyznaczył rozprawę w sprawie zgodności z konstytucją nowelizacji ustawy o emeryturach z FUS. Ustawa z maja 2012 r. wyrównała i podwyższyła wiek emerytalny kobiet...

07.04.2014

Projekty dot. opiekunów niepełnosprawnych - do komisji

Ubezpieczenia społeczne

Wszystkie kluby chcą dalszych prac nad trzema projektami - rządu, PiS i SLD - nt. zasiłków dla opiekunów dorosłych niepełnosprawnych. Posłowie wskazują jednak, że projekt rządu nie rozwiązuje...

02.04.2014

Od 1 kwietnia możesz zdecydować w sprawie OFE

Ubezpieczenia społeczne

1 kwietnia otwiera się tzw. okienko transferowe, dzięki któremu niemal 14 mln ubezpieczonych będzie mogło wybrać, gdzie chce odkładać pieniądze na emeryturę - czy wyłącznie w ZUS, czy również w OFE.

01.04.2014

Tusk: przy wyborze między ZUS a OFE, zostałbym w ZUS

Ubezpieczenia społeczne

Decydując się na wybór między ZUS a OFE, zostałbym w ZUS - powiedział we wtorek premier Donald Tusk. Zastrzegł jednak, że nie jest pewien, czy w jego wieku taki wybór w ogóle wchodzi w rachubę.

01.04.2014

Tusk: wybrałem ZUS, bo mam do Zakładu większe zaufanie

Ubezpieczenia społeczne

Premier Donald Tusk zapytany w niedzielę przez dziennikarzy, gdzie będzie odkładał pieniądze na emeryturę, czy w ZUS czy w OFE, odpowiedział, że wybrał ZUS, gdyż ma dużo większe zaufanie do Zakładu.

30.03.2014

Rok rehabilitacji i do pracy. Tak ZUS oszczędza na rentach

Ubezpieczenia społeczne

Z roku na rok zwiększa się liczba osób kierowanych na zabiegi mające poprawić stan zdrowia. Jednocześnie coraz trudniej jest dostać wsparcie z tytułu niezdolności do aktywności zawodowej.

27.03.2014