Lekarz stracił pracę po śmierci pacjenta z Alzheimerem. Szpital chce zmiany przepisów
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim apeluje do Ministerstwa Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta o zmianę przepisów o "wypisie na żądanie". Chce tego prawa pozbawić pacjentów, którzy choć nie są ubezwłasnowolnieni, to nie są świadomi konsekwencji swojej decyzji, jak pacjent z Alzheimerem. Prawnicy twierdzą, że przepisy są dobre, trzeba je tylko przestrzegać.


























