Wojciech Andrusiewicz zapowiedział, że jeszcze we wtorek podpisane zostanie przez premiera Mateusza Morawieckiego rozporządzenie w tej sprawie i opublikowane w Dzienniku Ustaw, aby mogło obowiązywać od środy. Wieczorem 22 czerwca Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 22 czerwca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii ukazało się w Dzienniku Ustaw pod pozycją 1116. 

- Podjęte decyzje w sprawie kwarantanny dla podróżnych przybywających z Wielkiej Brytanii mają zmniejszyć ryzyko transmisji wariantu delta koronawirusa z zagrożonego obszaru. Musimy zadbać o obywateli naszego kraju i ich bezpieczeństwo – zaznaczył  minister Adam Niedzielski. - Oczywiście osoby w pełni zaszczepione nie podlegają obowiązkowej kwarantannie – napisał we wtorek na Twitterze minister zdrowia, odpowiadając na pytanie o obowiązkowej kwarantannie dla podróżnych przyjeżdżających do Polski z Wielkiej Brytanii.

Natomiast Wojciech Andrusiewicz powiedział, że dotychczas w Polsce potwierdzono 90 przypadków zakażenia wariantem delta.

Czytaj także: PAN: Szczepienia medyków przeciw Covid-19 powinny być obowiązkowe>>