Niepełnosprawni zagłosują przez pełnomocnika
W najbliższych wyborach prezydenckich osoby niepełnosprawne i starsze będą mogły oddać głos za pośrednictwem pełnomocnika. Umożliwia to nowelizacja ordynacji wyborczej z 2009 roku. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji we współpracy z Państwową Komisją Wyborczą opracowało szczegółowe zasady udzielania pełnomocnictwa do głosowania i wzory niezbędnych dokumentów.

