Czy przekazanie odpadów podmiotowi posiadającemu zezwolenie na gospodarowanie nimi zwalnia z odpowiedzialności za te odpady?
Pytanie pochodzi z publikacji LEX Prawo Ochrony Środowiska: Czy jeżeli rolnik (gospodarstwo rolne) uzyskał zezwolenie na przetwarzanie odpadów w procesie R10, to zwalnia to wytwórcę osadów z odpowiedzialności za ich prawidłowe zastosowanie? Czy też bez względu na to, komu się je przekaże (firmie czy osobie fizycznej do zastosowania w rolnictwie), to zawsze odpowiada wytwórca?













