Akredytacja szpitali - w oczekiwaniu na nowe standardy
Około 200 szpitali złożyło pod koniec roku wnioski o akredytację. Zdążyły przed 1 stycznia 2024 roku i będą oceniane według mniej restrykcyjnych, starych zasad. Nowe standardy akredytacyjne nie są jeszcze gotowe, ale wiadomo, że reguły przyznawania certyfikatów będą surowsze niż dotąd. Ich opracowanie to zadanie nowej Rady Akredytacyjnej, która powinna działać od 1 stycznia 2024 r., ale nie została jeszcze powołana. Szpitale, które wniosek chciałyby złożyć już w 2024 r., muszą więc czekać.




















