Budowanie relacji z mediami warto zacząć od przemyślenia, jakie są nasze potrzeby i jakimi zasobami dysponujemy. W analizie pomocna może być świadomość strategii wykorzystywanych do pozycjonowania się w mediach - twierdzi Tomasz Kordowski z agencji Alert Media Communications.
Kancelaria RKKW górą w trzech procesach dot. Rady Nadzorczej KGHM
Rynek
W dniu 27.01.2014 r. (a wcześniej w dniu 2. oraz 6.12.2013 r.) zapadły pierwsze nieprawomocne wyroki dot. niepowołania do Rady Nadzorczej KGHM Polska Miedź S.A. nominatów pracowników podczas Walnego Zgromadzenia Spółki w 2013 r.
Z roku na rok więcej obywateli skarży się na sędziów, ich zachowanie na sali rozpraw, niesprawiedliwe wyroki, arogancję i spóźnienia. Przez lata liczba skarg wynosiła od 1 tys. do 1,5 tys. W ubiegłym roku, podobnie jak w 2012 r., do Krajowej Rady Sądownictwa wpłynęło ok. 2,5 tys. skarg. To wzrost o 2/3.
Nowe prawo restrukturyzacyjne pomoże firmom w kłopotach
Firmy mające kłopoty finansowe będą mogły uniknąć bankructwa czy likwidacji. Jednocześnie mają być chronione prawa wierzycieli. Takie zmiany przewidują założenia do projektu ustawy Prawo restrukturyzacyjne, które we wtorek przyjął rząd.
Mariusz T. nie przebywa już w rzeszowskim zakładzie karnym - poinformowała we wtorek wieczorem Służba Więzienna. Nie poinformowano jak opuścił więzienie, ani dokąd się udał.
Ukazał się wywiad-rzeka z Krzysztofem Piesiewiczem
Prawnicy
Skandalu nie będzie to tytuł książki zawierającej wywiad-rzekę z adwokatem Krzysztofem Piesiewiczem. Rozmowę przeprowadził pisarz i scenarzysta Michał Komar.
Prokuratura w Rzeszowie poinformowała, że znalezione w celi Mariusza Trynkiewicza materiały nie są dowodami wskazującymi na konieczność wszczęcia postępowania. Trynkiewicz najprawdopodobniej wyjdzie dziś na wolność.
UOKiK ukarał dostawcę internetu i TV za zmiany w umowach bez zgody klientów
Opłacenie faktury nie oznacza automatycznej zgody konsumenta na przyjęcie nowej oferty - stwierdza UOKiK. Spólka Multimedia Polska, która włączała dodatkowe usługi bez zgody konsumentów, jednostronnie zmieniając w ten sposób umowę, zapłaci 630 tys. zł kary.
Prokuratura prowadzi ws. Trynkiewicza czynności sprawdzające
Ciągle trwają czynności sprawdzające w sprawie zawiadomienia dotyczącego Mariusza T.; są one prowadzone w dwóch wątkach: materiałów znalezionych w celi T. oraz okoliczności ich zabezpieczenia - poinformowała we wtorek rzeszowska prokuratura.
Unia chce ograniczyć wymogi biurokratyczne dla firm
Unia Europejska chce pomóc przedsiębiorcom zwiększać ich konkurencyjność. Wsparciem mają być nie tylko pieniądze z funduszy strukturalnych, lecz także uproszczenie unijnych regulacji.
Sędzia prof. dr habilitowany Jacek Widło został w sierpniu ubiegłego roku nominowany na stanowisko sędziego Sądu Okręgowego w Lublinie w Wydziale Gospodarczym. Pierwszy wniosek o nominację Krajowa Rada Sądownictwa odrzuciła.
Kancelaria Kochański Zięba Rapala i Partnerzy doradcą Griffin Group
Rynek
Fundusz private equity Griffin Group dokonał transakcji nabycia od funduszu Pramerica kompleksu biurowego klasy A Nordic Park, zlokalizowanego na warszawskim Powiślu. Kancelaria Kochański Zięba Rapala i Partnerzy doradzała przy tym zakupie.
Trynkiewicz dziś kończy odsiadywanie kary
Mariusz Trynkiewicz ma we wtorek zakończyć odbywanie 25 lat więzienia za zabójstwo czterech chłopców. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy to nastąpi.
Niewiele ponad milion pozwów trafiło do e-sądu w drugiej połowie ubiegłego roku. To o prawie 12 proc. mniej niż rok wcześniej. Taki jest skutek nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego, która weszła w życie na początku lipca 2013 r
Niezadowolony z towaru klient skorzysta z reklamacji i z rękojmi
Sprzedawcy przez dwa lata będą musieli uwzględniać skargi konsumentów na podstawie dwóch różnych ustaw - o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz nowej ustawy o prawach konsumenta.
Zgłoszenie do prokuratury ws. Trynkiewicza, wniosek o areszt
Szef zakładu karnego w Rzeszowie zawiadomił prokuraturę, że w w celi Mariusza Trynkiewicza znaleziono materiały mające związek z przestępstwem, za które został skazany; jest wniosek o areszt - poinformował minister sprawiedliwości Marek Biernacki.
Prezes Rady Ministrów odwołał w poniedziałek ze stanowiska prezes UOKiK Małgorzatę Krasnodębską-Tomkiel. Do czasu powołania następcy będzie ona pełnić obowiązki prezesa Urzędu.
Na kilka godzin przed zakończeniem przez najważniejszego więźnia RP odbywania kary w jego celi znalazły się materiały, które mają uzasadnić zatrzymanie go za kratami. Czy ktoś w to uwierzy? Czy ktoś to potraktuje poważnie?
Prokuratorzy szkolą się nt. własności intelektualnej i przemysłowej
Ściganie przestępstw przeciwko własności intelektualnej i przemysłowej było tematem szkolenia zorganizowanego dla prokuratorów przez Prokuraturę Generalną.