Takie m.in. zadanie zostało przyjęte  przez uczestników obradującego w miniony weekend w Kielcach Zebrania Delegatów Stowarzyszenia, które zobowiązało Zarząd Stowarzyszenia do realizacji tych wytycznych.
Uczestnicy Zebrania Delegatów uznali też potrzebę realizacji strategii wizerunkowej i medialnej Stowarzyszenia i kontynuowania działań zmierzających do należytego przedstawiania społeczeństwu stanowiska środowiska sędziowskiego we wszystkich ważnych dla wymiaru sprawiedliwości sprawach.
W tym celu Stowarzyszenie będzie utrzymywało stałą współpracę z Krajową Radą Sądownictwa, dążąc do tego, aby środowisko sędziowskie było należycie reprezentowane we wszystkich ważnych dla wymiaru sprawiedliwości sprawach zarówno przez Radę, jako organ konstytucyjny, jak i przez Stowarzyszenie. - W sprawach, w których konieczne jest zajęcie stanowiska w imieniu środowiska, Stowarzyszenie dążyć będzie do odpowiednio wczesnego konsultowania tych stanowisk przez Radę i "Iustitię" – czytamy w uchwale.
Stowarzyszenie zamierza również kontynuować działania w celu utworzenia Konfederacji Polskich Organizacji Prawniczych, a po jej utworzeniu dążyć do tego, aby w konfederacji reprezentowani byli prawnicy wszystkich specjalności. - Konfederacja ma być płaszczyzną współpracy z innymi stowarzyszeniami prawników oraz samorządami prawniczych zawodów korporacyjnych, działającymi na podstawie odrębnych ustaw. W ramach jej działalności Stowarzyszenie dążyć będzie do realizacji swoich celów statutowych oraz ich akceptacji i wsparcia przez współpracujące organizacje – napisano w chwale programowej nr 4/2014 XIX Zwyczajnego Zebrania Delegatów Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”.

Czytaj także: Sędziowie: zarządzenia nadzorcze trzeba ograniczyć>>>