Pacjenci coraz częściej skarżą się na odmowę leczenia
W całym 2022 roku do Rzecznika Praw Pacjenta (RPP) wpłynęły 52 skargi na odmowę leczenia przez lekarza. Natomiast tylko w pierwszej połowie tego roku było ich już 43. Część spraw dotyczyła odmowy leczenia osobie, która nie zaszczepiła się na Covid-19. Nie wpłynęła natomiast ani jedna skarga dotycząca niewykonania świadczenia ze względu na klauzulę sumienia.

























