Lekarze chcą mediować z pacjentami
Samorząd lekarski chce upowszechniać mediacje w sprawach o błędy medyczne na etapie postępowania w izbach lekarskich. Chodzi o to, aby polubowne rozmowy między poszkodowanym pacjentem a lekarzem były możliwe jeszcze zanim rzecznik odpowiedzialności zawodowej postawi zarzuty temu pierwszemu.


















