Pielęgniarki oskarżone o nielegalny strajk - uniewinnione
Łódzki sąd rejonowy uniewinnił we wtorek cztery pielęgniarki oskarżone o kierowanie w 2008 r. nielegalnym strajkiem w Szpitalu im. Barlickiego w Łodzi. Sąd uznał, że mogły one działać w przekonaniu, iż strajk był legalny, czyli działały w tzw. usprawiedliwionej nieświadomości, że popełniają przestępstwo.