Pielęgniarki chcą więcej, dlatego będą dalsze mediacje z ministrem zdrowia
Zarówno Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, jak i Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych nie zaakceptowały propozycji przedstawionych przez Ministra Zdrowia. Obie organizacje są zgodne, że przekazane propozycje są niewystarczające do wyprowadzenia z kryzysu polskiego pielęgniarstwa i położnictwa. Zaproponowały swoje rozwiązania dotyczące m.in.: losów „zembalówki” oraz zmian koniecznych w ustawie o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia.












