Szkolenia w Lizbonie i Budapeszcie

Prawnicy

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury organizuje i informuje o szkoleniach dla sędziów i prokuratorów - wykładowców, które odbywać się będą w kraju i za granicą w sierpniu, wrześniu i listopadzie.

06.08.2012

Jacek Trela z innymi adwokatami złożył hołd AK-owcom

Prawnicy

Na warszawskim Żoliborzu odsłonięto pomnik upamiętniający dokonania żołnierzy oddziału warszawskiego Kedywu AK oraz twórcy tej jednostki Józefa Rybickiego. Adw. Jacek Trela (na zdjęciu)odczytał list...

04.08.2012

Radcy wybierają mBank i KIA

Prawnicy

Radcowie prawni cenią niezbyt wystawny styl życia wynika z sondy przeprowadzonej przez portal internetowy e-kirp.pl. Najlepszym autem dla nich jest KIA, najchętniej korzystają z mBanku.

03.08.2012

Zmiany w zarządzie ELSA

Prawnicy

Od 1 sierpnia działa nowy zarząd Krajowego Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa. Patronem honorowym organizacji został I prezes SN Stanisław Dąbrowski (na zdjęciu).

03.08.2012

W obronie prawnika Intigam’a Aliyev’a

Prawnicy

Helsińska Fundacja Praw Człowieka wspólnie z pozostałym organizacjami zgrupowanymi przy Human Rights House Network wystosowała wspólne stanowisko do prezydenta Turcji wzywając do natychmiastowego...

31.07.2012

Kto rządzi w świecie prawniczym?

Prawnicy

Z danych uzyskanych w Krajowej Radzie Radców Prawnych wynika, że wśród 10 329 aplikantów radcowskich wszystkich roczników jest 3678 kobiet. Dziś, pod względem ilościowym, w samorządzie dominują...

30.07.2012

Aplikacje na na Iphonie i Ipadzie

Prawnicy

Samorząd radców prawnych jako pierwszy w Polsce umożliwił śledzenie aktualności na Iphone i Ipadzie. Wszyscy użytkownicy sprzętu mogą czytać wiadomości z tego portalu dzięki bezpłatnej aplikacji.

30.07.2012

Sędzia Garzon będzie bronił Juliana Assange'a

Prawnicy

Były hiszpański sędzia Baltazar Garzon podjął się obrony założyciela demaskatorskiego portalu WikiLeaks Juliana Assange'a - poinformowała agencja Europa Press powołując się na rzecznika WikiLeaks.

25.07.2012

Maria Szulc – już orzeka w Izbie Cywilnej SN

Prawnicy

Kompleks Boga u sędziego, czyli poczucie, że można zdecydować o losie człowieka bywa niebezpieczny i nie powinien się zdarzyć - uważa sędzia Maria Szulc, nowy sędzia Sądu Najwyższgo.

24.07.2012

Nowi prezesi i wiceprezesi sądów

Prawnicy

Od początku grudnia 2011 r. do końca maja 2012 r. Minister Sprawiedliwości powołał łącznie czterech sędziów do pełnienia funkcji prezesów i wiceprezesów sądów okręgowych.

21.07.2012

Ostatnia sprawa prof. Adama Jamroza

Prawnicy

Prof. Adam Jamróz odczytaniem w środę, 18 lipca orzeczenia w sprawie Ordynacji wyborczej zakończył swoją kadencję jako sędzia Trybunału Konstytucyjnego, którą pełnił od 2003 roku....

18.07.2012
 

ukraine Переклади на українську
poland Przetłumacz na polski