Katarzyna Wiśniewska, która do tej pory pracowała w Programie i prowadziła badania w ramach międzynarodowych sieci badawczych, specjalizuje się w prawie karnym i postępowaniu karnym. Doktoryzuje się na Uniwersytecie Jagiellońskim, jest jedną z współautorek wydanego w ubiegłym roku raportu HFPC „Dzieci po drugiej stronie muru” powstałego na podstawie monitoringu placówek dla nieletnich. - Kasia od początku swojej pracy w Fundacji imponuje nam swoim przygotowaniem do prowadzenia spraw oraz zaangażowaniem. Program Spraw Precedensowych pozostaje w dobrych rękach – mówi dr Adam Bodnar, wiceprezes HFPC.

Irmina Pacho koordynowała prace Programu Spraw Precedensowych od 2011 r. W tym czasie Program Spraw Precedensowych prowadził sprawy m.in. pozwu Grupy Allegro przeciwko Fundacji Zielone Światło, odszkodowania za niewątpliwie niesłuszne tymczasowe aresztowania czy też sprawy związane z dostępem do informacji publicznej na temat technik kontroli operacyjnych wykorzystywanych przez służby specjalne.
W ostatnim czasie Irmina Pacho wspólnie z dr. Adamem Bodnarem prowadziła sprawę Rutkowski przeciwko Polsce przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. W lipcu tego roku ETPC wydał w tej sprawie pilotażowy wyrok nakazujący Polsce wprowadzenie systemowych rozwiązań, które zlikwidują problemy związane z przewlekłością postępowań sądowych. „
- Niezmiernie cieszymy się z sukcesu Irminy – mówi Danuta Przywara, prezes HFPC. - Życzymy jej wielu sukcesów i powodzenia na studiach, mając cichą nadzieję, że Irmina zdecyduje się do nas wrócić po ich zakończeniu – dodaje.

Joanna Hołda,Zbigniew Hołda,Julita Agnieszka Rybczyńska,Dorota Ostrowska
Prawa człowieka. Zarys wykładu>>>