Prezydent powołał 71 nowych sędziów

Prawnicy

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył 27 czerwca 2016 r. akty powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego. Nowi sędziowie złożyli wobec Prezydenta RP ślubowanie.

28.06.2016

E-sąd wydaje mniej nakazów zapłaty

Od stycznia tego roku liczba wydanych przez lubelski e-sąd nakazów zapłaty znacząco spadła. W pierwszym miesiącu 2016 r. było ich nieco ponad 19 tys. Dla porównania w tym samym okresie w 2015 r. ten...

28.06.2016

KNF lepiej skontroluje banki i SKOK-i

Komisja Nadzoru Finansowego będzie mogła zlecić ponowne badanie wyceny zabezpieczeń wierzytelności we wszystkich bankach oraz spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych. Projekt nowelizacji...

27.06.2016

Brytyjski rząd przygotowuje się do wyjścia z UE

Brytyjski rząd powołuje nową komórkę, której zadaniem będzie stworzenie podstaw wyjścia W. Brytanii z Unii Europejskiej - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka premiera Davida Camerona.

27.06.2016

Szef NIK: żadnych przepisów prawa nie złamałem

Żadnych przepisów prawa na żadnym etapie nie złamałem powiedział w poniedziałek dziennikarzom prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski, odnosząc się do wniosku prokuratury o uchylenie mu...

27.06.2016

Kaczyński: to Rzepliński blokuje Trybunał

Trybunał Konstytucyjny jest rzeczywiście zablokowany, ale nie wynika to z naszych działań, ale jest konsekwencją decyzji prezesa Andrzeja Rzeplińskiego - twierdzi prezes PiS Jarosław Kaczyński.

27.06.2016

MS: więźniowie popracują za darmo

Ministerstwo sprawiedliwości chce by osadzonych w zakładach karnych można było częściej wykorzystywać do darmowej pracy, nawet w spółkach skarbu państwa - informuje Gazeta Wyborcza.

27.06.2016

Szkocja może spróbować zablokować Brexit

Szkocja wykorzysta wszelkie środki, by pozostać w Unii Europejskiej, włączając w to potencjalne zablokowanie Brexitu - powiedziała w niedzielę szefowa autonomicznego szkockiego rządu Nicola Sturgeon.

27.06.2016
ukraine Переклади на українську
poland Przetłumacz na polski