Notariat świętuje swoje 20-lecie
Prawnicy
Bezpieczeństwo czy ryzyko? Polskie dylematy szybkiego rozwoju - dwadzieścia lat odrodzonego notariatu polskiego to temat konferencji zorganizowanej w poniedziałek w Warszawie przez Krajową Radę Notarialną. Zdaniem uczestników jubileuszowego spotkania, przez minione 20 lat notariat dobrze wypełnił swoją misję. Jednak Lech Borzemski, prezes Krajowej Rady Notarialnej mówi o potrzebie zmian w prawie, by notariusze mogli pracować w bardziej stabilnych warunkach. Protestuje też przeciwko nieprzemyślanym zmianom dotyczącym kształcenia adeptów do tego zawodu.