Wciąż za dużo aresztowań w Polsce
Sądy i prokuratorzy nadal stosują zbyt mało nieizolacyjnych środków zapobiegawczych wynika z raportu przygotowanego wspólnie przez Helsińską Fundację Praw Człowieka, Forum Obywatelskiego Rozwoju FOR oraz Polską Radę Biznesu w ramach wspólnego projektu Lepszy Wymiar Sprawiedliwości. - Chociaż jest w tym zakresie w ostatnich latach istotna poprawa - w 2005 r. w aresztach przebywało 14,5 tys. osób, a obecnie 8,5 tys. - to instytucja tymczasowego aresztowania jest w Polsce wciąż nadużywana - twierdzą autorki opracowania.