- Nowy lider praktyki w randze Senior European Consultant to zapowiedź nowej wizji i koncepcji rozwoju jednego z głównych obszarów doradztwa Bird & Bird w Polsce - czytamy w komunikacie kancelarii.
Międzynarodowa kancelaria Bird & Bird na polskim rynku działa od 2008 r. Obecnie polski zespół Bird & Bird Maciej Gawroński sp. k. liczy ponad 35 radców prawnych, adwokatów, aplikantów i prawników. Ich główne obszary specjalizacji to prawo bankowe i finansowe, IT, ochrona własności intelektualnej, danych osobowych, a także prawo farmaceutyczne, nieruchomości, fuzje i przejęcia oraz prawo konkurencji czy outsourcingu.
Nowy lider praktyki korporacyjnej oraz fuzji i przejęć dołączył do grona ekspertów kancelarii Bird & Bird w 2009 r. Bogate doświadczenie Patryka Galickiego w takich obszarach jak nieruchomości, fuzje i przejęcia, energetyka, rynek kapitałowy, prawo zamówień publicznych, to jedne z kluczowych wartości zarówno jego doradztwa jak i oferty całej praktyki.

Zdzisław Patryk Galicki

- Praktyka korporacyjna Bird & Bird uzyskuje nową formułę, łącząc w sobie kompetencje i wiedzę z obszarów takich jak fuzje i przejęcia, obrót nieruchomościami, prawo energetyczne, infrastruktura, prawo upadłościowe, prawo konkurencji i antymonopolowe oraz szeroko pojęta obsługa korporacyjna - zapowiada Patryk Galicki - Oferujemy w ten sposób pełne doradztwo w ramach obsługi przez jeden zespół i jednego lidera.
Zmiany w otoczeniu biznesowym związane z kolejnymi kryzysami na rynkach finansowych tworzą popyt na nowy rodzaj doradztwa prawnego. Kancelarie prawne stają się multidyscyplinarne, wchodząc coraz głębiej w sferę doradztwa gospodarczego, stając się jednym z partnerów rozwoju. Tym samym przejmują kompetencje firm konsultingowych. Od innowacyjności w tym zakresie zależy rozwój ich biznesu w "nowych czasach".
Nowa formuła praktyki korporacyjnej oraz fuzji i przejęć odpowiada na zmiany w otoczeniu biznesowym klientów. Ich oczekiwania kierują się w stronę bardziej precyzyjnego stosowania wiedzy w dziedzinie fuzji i przejęć w konkretnych branżach wraz ze znajomością ich specyfiki.