Linklaters doradza przy inwestycji o wartości 3,5 mld zł

Rynek

Linklaters doradzał Dobrej Energii dla Olsztyna sp. z.o.o. i jej wspólnikom – Meridiam, francuskiemu funduszowi inwestycyjnemu, oraz Urbaser, hiszpańskiemu podmiotowi zajmującemu się zarządzaniem odpadami – przy realizacji projektu w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Założeniem jest zagospodarowanie frakcji palnej odpadów komunalnych z województwa warmińsko-mazurskiego.

21.10.2020

Kancelaria Porwisz i Partnerzy doradcą prawnym Enea Połaniec

Rynek

ENEA Centrum Sp. z o.o. rozstrzygnęła przetarg na panel doradców prawnych dla ENEA Połaniec S.A. Wśród 6 wybranych kancelarii prawnych po raz kolejny znalazła się także kancelaria Porwisz i Partnerzy. Planowane doradztwo obejmie prawo energetyczne, prawo spółek handlowych, prawo zamówień publicznych oraz prawo cywilne.

15.10.2020

Nowi liderzy praktyk w Baker McKenzie

Rynek

Kancelaria Baker McKenzie ogłosiła nowych liderów dwóch praktyk: na czele Praktyki Nieruchomości i Inwestycji Budowlanych stanął dr Mateusz Grabiec, natomiast Praktyką Energetyki i Infrastruktury będzie kierował mec. Michał Piekarski.

23.09.2020

BWHS Wojciechowski Springer i Wspólnicy doradzali przy kontrakcie na blisko 70 milionów euro

Rynek

Kancelaria BWHS Wojciechowski Springer i Wspólnicy reprezentowała słowacką spółkę Uranpres, spol. s.r.o. (jako podwykonawcę) specjalizującą się w projektach infrastrukturalnych przy podpisaniu kontraktu z konsorcjum w składzie: Mirbud S.A. (lider konsorcjum), Kobylarnia S.A. (partner konsorcjum) oraz Zrzeszenie Budowlane Interbudmontaż (partner konsorcjum).

15.09.2020

Queritius - nowa kancelaria butikowa na międzynarodowym rynku prawniczym

Prawnicy Rynek

Z początkiem września rozpoczęła działalność kancelaria Queritius, która rozwija praktykę wyspecjalizowaną w sporach o charakterze międzynarodowym. Jest to pierwsza kancelaria na polskim rynku prawniczym o takim profilu działalności. Usługi kancelarii obejmują arbitraż, postępowania przed sądami międzynarodowymi oraz sądami Unii Europejskiej, a także sankcje międzynarodowe.

15.09.2020

GP Executive chce pomagać w rekrutacji kancelariom prawnym

Rynek

Firma specjalizująca się w doradztwie personalnym, rozszerza swoją ofertę usług profesjonalnych dołączając do zespołu Marka Heidricha – z ponad piętnastoletnim letnim doświadczeniem w rekrutacji dla kancelarii prawnych oraz wewnętrznych działów prawnych firm.

03.09.2020

Międzynarodowe prawo handlowe w tyle za covidem

Rynek Prawo gospodarcze Finanse Koronawirus

Globalny spadek popytu, diametralne zmiany w łańcuchach dostaw czy zaostrzanie się konfliktu gospodarczego pomiędzy Chinami a USA. Tak poważne skutki koronawirusa już teraz zaczyna odczuwać handel międzynarodowy. Jednak każdy kryzys tworzy również nowe możliwości. Zdaniem ekspertów, przy dobrych wiatrach, Polska może długoterminowo odnieść pewne korzyści.

01.09.2020

Dąbrowski i Partnerzy powiększa grono wspólników

Rynek

Adwokat Jakub Michałeczko, specjalizuje się w prawie nieruchomości, prawie handlowym oraz prawie budowlanym został nowym wspólnikiem w kancelarii Dąbrowski Radziejewska co też spowodowało zmianę jej nazwy na: Dąbrowski i Partnerzy Kancelaria Adwokacka sp.p.

27.08.2020

Greenberg Traurig doradcą przy sprzedaży dużego parku logistycznego w Łodzi

Prawnicy Rynek

Kancelaria Greenberg Traurig doradzała Panattoni Development Europe przy transakcji sprzedaży parku logistycznego Łódź City VI, w całości wynajętego najemcom przez Panattoni, spółce Kajima Properties i Savills Investment Management w imieniu swojego azjatyckiego klienta. Park logistyczny ma całkowitą powierzchnię magazynową 144.880 mkw.

13.08.2020

Linklaters doradzała przy zakupie budynku logistycznego na Górnym Śląsku

Prawnicy Rynek

Kancelaria Linklaters doradzała CBRE Global Investors, jednemu z największych inwestorów nieruchomościowych na świecie, przy transakcji nabycia kolejnego budynku magazynowego, wchodzącego w skład centrum logistycznego „7R Beskid Park” zlokalizowanego w Czechowicach-Dziedzicach, w województwie Śląskim.

11.08.2020

Bird & Bird pomogła przy sprzedaży dużej farmy wiatrowej

Prawo cywilne Prawnicy Rynek

Kancelaria Bird & Bird świadczyła usługi doradztwa prawnego na rzecz Wento oraz Enterprise Investors, w związku z transakcją sprzedaży spółki Eco Power sp. z o.o., właściciela farmy wiatrowej Skoczykłody, o mocy 36 MW na rzecz PGE Energia Odnawialna – spółki zależnej Polskiej Grupy Energetycznej. Wartość transakcji opiewa na 50 milionów euro.

06.08.2020

Linklaters doradcą przy wynajmie powierzchni dla supermarketów Auchan

Prawnicy Rynek

Kancelaria Linklaters doradzała Chariot Group, spółce zarządzanej przez Griffin Real Estate, największego inwestora nieruchomościowego typu private equity w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, przy przedłużeniu umów najmu sześciu obiektów handlowych o łącznej powierzchni 83 tysięcy m.kw. z Auchan Polska.

04.08.2020

Awanse w kancelarii CMS

Rynek

Do grona counseli w kancelarii CMS dołączyli w lipcu Olga Czyżycka, adwokat z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu transakcji M&A, Małgorzata Brauckmann-Sajkiewicz oraz Piotr Nowicki, prawnicy specjalizujący się w doradztwie prawno-podatkowym, a także Marcin Zbytniewski, adwokat z długoletnią praktyką w zakresie sądowych postępowań gospodarczych.

29.07.2020

Clifford Chance doradzała w sprawie elektrowni wiatrowej w Dębsku

Rynek

Kancelaria Clifford Chance doradzała konsorcjum banków w składzie: EBOiR, ING Bank Śląski, mBank i Santander Bank Polska w związku z kredytem terminowym i odnawialnym w łącznej wysokości 480 mln zł udzielonym spółce celowej Polenergii. Celem było finansowanie kosztów budowy i podatku VAT w związku z planowanym uruchomieniem farmy wiatrowej o mocy 121 MW w Dębsku.

21.07.2020

Kancelaria Patpol Legal pro bono dla Fundacji Zielony Pies

Rynek

Dla popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami nie ma znaczenia sam fakt braku zamiaru sprawienia zwierzęciu cierpienia - orzekł Sąd Najwyższy w jednej ze spraw dotyczących znęcania się nad zwierzętami. Fundację „Zielony Pies” Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych wsparła w niej kancelaria Patpol Legal.

13.07.2020

Niedziela 28 czerwca - handlowa i wyborcza

Rynek

W niedzielę 28 czerwca będziemy mogli zarówno zagłosować w wyborach prezydenckich, jak i zrobić zakupy. Jest to jedna z czterech ostatnich niedziel wolna od zakazu handlu. Otwarte będą jak zwykle piekarnie, cukiernie i lodziarnie, a także sklepy w sieciach działających na zasadzie franczyzy.

27.06.2020