Jak informuje kancelaria, Rafał Grochowski jest uznanym specjalistą w doradztwie prawnym w obszarach: rynków kapitałowych, projektów infrastrukturalnych i energetycznych, a także papierów wartościowych i spółek publicznych. 

- Wielokrotnie wspierał polskie i zagraniczne banki w dziedzinie finansowania przedsiębiorstw oraz emisji instrumentów dłużnych. Doradzał także w licznych transakcjach leasingu nieruchomości i leasingu zwrotnego nieruchomości, a także przy restrukturyzacji długu przedsiębiorstw - dodano. 

- Cieszę się, że dołączył do nas uznany ekspert, Rafał Grochowski wraz z zespołem - jest to znaczące wzmocnienie potencjału naszej kancelarii.” – komentuje Krzysztof Zakrzewski, partner zarządzający.  - Dzięki temu transferowi będziemy mogli zapewnić naszym klientom pełne spektrum usług związanych z finansowaniem projektów infrastrukturalnych – zauważa Andrzej Foltyn, partner, szef Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych.

Czytaj: Dyżur tak nudny, że można pomalować paznokcie – bezpłatna pomoc prawna nie działa>>

Do zespołu dołączyły cztery prawniczki 

Wraz z Rafałem Grochowski do DZP dołączyły również:

  • Anna Kuczewska, Senior Associate – specjalizuje się w doradztwie prawnym w obszarze bankowości transakcyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem projektów infrastrukturalnych. Doradza w transakcjach emisji długu, w których reprezentuje zarówno instytucje finansowe, jak i emitentów. Obsługuje jednostki samorządu oraz spółki komunalne w zakresie projektów infrastruktury transportowej, mieszkaniowej, sportowej, a także obiektów użyteczności publicznej.
  • Martyna Komorniczak, Associate – specjalizuje się w doradztwie prawnym w obszarach: bankowości transakcyjnej, usług finansowych, rynków kapitałowych oraz restrukturyzacji. Doradza bankom, instytucjom finansowym, funduszom private equity, polskim i zagranicznym przedsiębiorcom i inwestorom instytucjonalnym oraz jednostkom samorządu terytorialnego.
  • Joanna Sępkowska, Associate – specjalizuje się w doradztwie prawnym w obszarach: rynków kapitałowych, projektów infrastrukturalnych i energetycznych, zasobów naturalnych, papierów wartościowych i spółek publicznych. Doradza na rzecz polskich i zagranicznych banków, w szczególności w zakresie projektów infrastrukturalnych oraz emisji instrumentów dłużnych.
  • Anna Sienkiewicz, Associate – specjalizuje się w doradztwie na rzecz instytucji finansowych oraz przedsiębiorców, w szczególności w zakresie finansowania projektów infrastrukturalnych. Doradza w transakcjach finansowania spółek w drodze kredytu bankowego oraz za pomocą emisji instrumentów dłużnych.

 

Kierowany przez nowego partnera zespół finansowania infrastruktury i emisji długu specjalizuje się w kwestiach dotyczących finansowania projektów typu project finance, inwestycji infrastrukturalnych w sektorze państwowym i komunalnym oraz w transakcjach z udziałem inwestora prywatnego, jak również w obszarze finansowania nieruchomości.

W ostatnich latach zespół doradzał przy takich projektach jak finansowanie portów lotniczych, środków transportu publicznego, obiektów związanych z gospodarką odpadami i gospodarką wodną, finansowanie budowy obiektów sportowych, infrastruktury mieszkaniowej i placówek medycznych.