Zwycięzcy zostali ogłoszeni podczas wirtualnej gali, która odbyła się 29 kwietnia 2021 roku. Warszawski zespół został nagrodzony tym tytułem po raz trzeci w ostatnich czterech latach i łącznie po raz dziewiąty w historii.

Rozwój i przyszłościowe inicjatywy

James Wilson, Commercial Editor IFLR podkreślił, że Greenberg Traurig zaimponował w 2020 roku "swym nieustannym rozwojem i przyszłościowymi inicjatywami w takich obszarach, jak m.in. legal tech". 

- Kancelaria niezwykle szybko reagowała na trudne i zmienne okoliczności, co doskonale obrazuje uruchomiony nowatorski program pro bono COVID-19, wspierający małych i średnich przedsiębiorców w Polsce. Innowacyjność GT znalazła swoje odzwierciedlenie także w nowatorskich transakcjach, czego najlepszym przykładem jest doradztwo na rzecz banków inwestycyjnych w historycznym IPO Allegro. Transakcja ta była przełomowa pod wieloma względami, w tym również poprzez wykorzystanie spółki zarejestrowanej w Luksemburgu i tzw. paszportowaniu prospektu emisyjnego do Polski w celu wprowadzenia Allegro na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie - wskazał. 

Zespół Greenberg Traurig  chwalono też za to, że doradzając przy największym w polskiej historii IPO, przeprowadził kompleksową reorganizację pracy biura, tak aby zapewnić bezpieczeństwo i dostosować się do ograniczeń wynikających z COVID-19. 

Czytaj: W dobie koronawirusa kancelarie zaciskają pasa i szukają sposobów na działalność>>

Doświadczenie, zaangażowanie, wiedza 

Przyznanie nagrody uzasadniano także ocenami klientów. A ci wskazywali, że cechami zespołu jest "dążenie do doskonałości", "zaangażowanie", "doświadczenie" oraz "bardzo rozległa wiedza". 

- Wszyscy w Greenberg Traurig jesteśmy zaszczyceni tytułem Kancelarii Roku 2021 IFLR w Polsce - ta wyjątkowa nagroda potwierdza słuszność naszych wysiłków podjętych w tak bezprecedensowym roku. Zwycięstwo nie byłoby możliwe bez zaufania klientów, naszego znakomitego warszawskiego zespołu oraz inspiracji ze strony pozostałych nominowanych. Serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję spotkać wszystkich Państwa osobiście podczas przyszłorocznej gali IFLR - powiedział Lejb Fogelman, senior partner warszawskiego biura Greenberg Traurig.

 

- Innowacyjność staje się kluczową siłą napędową dla całego rynku prawniczego - ostatni rok uwidocznił nie tylko, jak możemy dostosowywać się do nowych okoliczności, ale także udowodnił, że rozwój w tak wymagającym otoczeniu jest możliwy. Greenberg Traurig pozostaje liderem w tym procesie – dążąc do zapewnienia naszym klientom usług najwyższej jakości, jednocześnie koncentrujemy się na bezpieczeństwie naszego zespołu i klientów. To jest nasza recepta na sukces. Pomimo wciąż obecnej niepewności, głęboko wierzę w pozytywne perspektywy. Z tak wielkim uznaniem za rok 2020 ze strony IFLR, z nadzieją patrzymy w przyszłość - dodał Jarosław Grzesiak, partner zarządzający Greenberg Traurig w Polsce.