Wyróżnienie dla ubezpieczenia prawnego

Rynek

Ubezpieczenie Ochrony Prawnej - produkt Concordii Ubezpieczenia - już po raz drugi otrzymało złote godło Najwyższa Jakość Quality International 2013.

29.07.2013

Adwokatura będzie promować swoje usługi

Rynek

Członkowie palestry będą przekonywać, że warto korzystać z ich profesjonalnej pomocy. W Katowicach 16 sierpnia rozpocznie się akcja wizerunkowa Adwokatury.

22.07.2013

Komornik potrzebny w Przemyślu

Rynek

Do obsadzenia pozostaje stanowisko komornika sądowego w rewirze przy Sądzie Rejonowym w Przemyślu po odwołanym komorniku.

22.07.2013

Samorząd komorniczy obawia się zmian w opłatach

Rynek

Obniżenie opłat o połowę, do proponowanej w projekcie wysokości, doprowadzi do zapaści egzekucji sądowej. Tak Rafał Fronczek, prezes Krajowej Rady Komorniczej komentuje zmiany projektowane w ustawie...

22.07.2013

Notariusze mają coraz mniej pracy

Rynek

W ubiegłym roku każdy notariusz sporządzał dziennie średnio 2,5 aktu notarialnego. To najgorszy wynik od ponad dziesięciu lat - twierdzi Tomasz Janik, prezes Krajowej Rady Notarialnej.

19.07.2013

Duże firmy wolą własnych prawników

Rynek

Zmienia się sytuacja prawników obsługujących duże przedsiębiorstwa. Coraz więcej pracy jest dla nich w samych firmach, nieco mniej w zewnętrznych kancelariach. Na rynku wzmacniają się bowiem działy...

18.07.2013

Dużo chętnych na studia prawnicze

Rynek

Trwa rekrutacja na wyższe uczelnie i z zberanych danych wynika, że popularność prawa nie maleje. Do najbardziej obleganych wydziałów nie należą te zwyciężające w ogólnopolskich rankingach.

16.07.2013

Partner z PwC: teraz czas na doradztwo podatkowe

Rynek

Dział doradztwa podatkowego PwC liczy łącznie ponad 450 osób. Jako ciekawostkę mogę podać, że obecnie to największy spośród działów mojej firmy w Polsce - mówi Tomasz Barańczyk, partner zarządzający...

15.07.2013

Stanowisko do objęcia w NSA

Rynek

W Naczelnym Sądzie Administracyjnym jest przewidziane do objęcia jedno stanowisko sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego w Izbie Ogólnoadministracyjnej.

15.07.2013

Adwokat: państwo psuje adwokaturę

Rynek

Państwo staje się przeciwnikiem adwokatury, zapomina o roli społecznej adwokata i istocie tego zawodu twierdzi Robert Rynkun-Werner, adwokat z Warszawy.

14.07.2013

Kancelarie oferują klientom serwisy informacyjne

Rynek

Newslettery, aplikacje informacyjne czy alerty to już standard w pracy większych kancelarii. Tego typu usługi wprowadzają też średnie firmy, choć w ich przypadku są one mniej profilowane pod kątem...

08.07.2013