Jak informuje kancelaria, aplikacja dostępna jest w App Store i obejmuje wszystkie kluczowe zagadnienia, które trzeba uwzględnić przy dostarczaniu lub korzystaniu z usług chmurowych. Odpowiada na pytania, co należy zrobić, aby zapewnić zgodność usług z obowiązującym prawem w rożnych krajach.
Aplikacja zawiera przegląd zagadnień z obszaru ochrony konsumenta, ochrony danych, ochrony własności intelektualnej, odpowiedzialności prawnej, bezpieczeństwa i wykorzystywania usług cloud computing w sektorze publicznym.
- Usługi cloud computing są z natury globalne, co w praktyce oznacza, że muszą spełniać wymagania prawne każdego kraju, w którym są wprowadzane. W Bird & Bird na co dzień pracujemy z klientami z kilkunastu krajów, stąd pomysł na stworzenie aplikacji, która w szybki i łatwy sposób pozwoli nam przybliżyć klientom uwarunkowania prawne, które ich dotyczą – mówi Maciej Gawroński, partner zarządzający Bird & Bird w Polsce.
W aplikacji uwzględniono następujące państwa: Czechy, Dania, Francja, Hiszpania, Niemcy, Polska, Szwecja, Wielka Brytania, Węgry, Włochy i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Niebawem aplikacja zostanie rozszerzona o kolejne jurysdykcje – dodaje mecenas Maciej Gawroński. 
 

Wymagania techniczne: iPad z systemem operacyjnym iOS 5.0 lub nowszy. Dla użytkowników, którzy nie korzystają z iPadów, dostępny jest interaktywny przewodnik w PDF.

Bird & Bird jest międzynarodową firmą prawniczą o ponad 160-letniej tradycji. Specjalizuje się w obsłudze kluczowych sektorów gospodarki, w tym w zakresie prawa własności intelektualnej, nowych technologii oraz IT. Tworzy standardy prawne nabywania usług informatycznych, specjalizuje się też w cloud computingu.