Warto uczyć, że ściąganie nie popłaca

Jak pokazuje raport Uczciwość w szkole, aż 87 proc. respondentów zdarzało się oszukiwać w szkole - pisze Magdalena Goetz w miesięczniku Dyrektor Szkoły. Receptą na to zjawisko mogą być lekcje o...

18.11.2014

Konkurs nauczy pracować w grupie

Wspólna realizacja projektów społecznych nauczy młodzież, jak pracować w grupie. To cel olimpiady pod hasłem Zwolnieni z teorii.

17.11.2014

E-dziennik musi być dobrze zabezpieczony

Szkoła i przedszkole może prowadzić e-dziennik jednocześnie z dziennikiem papierowym lub wyłącznie w formie elektronicznej. Niezależnie od wyboru szkoła musi zadbać o bezpieczeństwo zgromadzonych w...

17.11.2014

Organizacja etyki wciąż szwankuje

Lekcje etyki miały być od tego roku dostępne dla wszystkich chętnych. W praktyce jednak wciąż są z nimi problemy - rodzice uczniów narzekają na sposób organizacji zajęć.

14.11.2014

Dopłata do wypoczynku nie dla pięciolatka

Starosta nie dofinansuje wypoczynku podopiecznego placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego, który ma mniej niż 6 lat. To skutek wadliwych przepisów - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

14.11.2014

Za tydzień Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

W tym roku 20 listopada - po raz pierwszy będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Do wspólnych obchodów tej okazji zachęcają MEN i rzecznik praw dziecka.

13.11.2014