Związki służb mundurowych chcą spotkania z premierem

Ubezpieczenia społeczne

Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych chce spotkania z premierem Donaldem Tuskiem w sprawie projektu obniżenia zasiłków chorobowych. Związkowcy w tej sprawie wysłali we wtorek list do szefa...

04.06.2013

ZUS: w kwietniu spadła liczba emerytów i rencistów

Ubezpieczenia społeczne

Liczba emerytów i rencistów spadła na koniec kwietnia tego roku do 7 mln 326,4 tys. osób wobec 7 mln 330,7 tys. osób w marcu - poinformował we wtorek Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

04.06.2013

Co drugi policyjny emeryt jest inwalidą

Ubezpieczenia społeczne

Co drugi policyjny emeryt jest inwalidą. To efekt wyniszczającej pracy czy sposób na wyższą emeryturę? docieka Rzeczpospolita.

28.05.2013

Ponad 575 tysięcy uczniów może dostać wyprawkę

Ubezpieczenia społeczne

Prawie 180 mln zł rząd przeznaczy na Wyprawkę szkolną, dofinansowanie zakupu podręczników. Pomoc państwa będzie wynosić od 225 do 770 złotych informuje Dziennik Polski.

28.05.2013

Nie będzie reformy KRUS

Ubezpieczenia społeczne

Jest niemal pewne, że w tej kadencji parlamentu nie dojdzie do zapowiadanych przez premiera zmian w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, twierdzi Rzeczpospolita.

09.05.2013

Komitet Obywatelski do obrony OFE

Ubezpieczenia społeczne

Startuje Komitet Obywatelski ds. Bezpieczeństwa Emerytalnego. Będzie odpierać nierzetelne zarzuty wobec OFE i przedstawi pomysły na poprawę całego systemu emerytalnego donosi Gazeta Wyborcza.

08.05.2013

Rostowski: pękł fundament OFE

Ubezpieczenia społeczne

Potrzebne są zmiany w systemie emerytalnym powiedział w wywiadzie dla Rzeczpospolitej Jan Vincent Rostowski, wicepremier, szef resortu finansów.

29.04.2013

Rośnie pokolenie bez szans na emeryturę

Ubezpieczenia społeczne

Rośnie nam pokolenie 25-latków, którzy nigdy nie płacili składek emerytalnych. Jak pisze Gazeta Wyborcza, widać to w statystykach otwartych funduszy emerytalnych, do których przystępuje coraz mniej...

27.04.2013

Kanada: dłuższe życie to dodatkowa składka emerytalna

Ubezpieczenia społeczne

Kanadyjska prowincja Quebec przymierza się do zmian w systemie emerytalnym uwzględniającym to, że żyjemy coraz dłużej. Trzeba zaplanować specjalną składkę - uznała komisja ekspertów pracująca na...

20.04.2013

Balcerowicz: PO strzeli sobie OFE w nogę

Ubezpieczenia społeczne

Kolejny skok na oszczędności emerytalne musiałby spowodować, że Polacy jeszcze mniej będą ufać politykom, a zaufanie i tak jest u nas towarem deficytowym, ostrzega prof. Leszek Balcerowicz na łamach...

20.04.2013

Renty dla walczących z komuną

Ubezpieczenia społeczne

Żyjący w biedzie dawni działacze opozycji dostaną specjalne zasiłki. Doradcy prezydenta RP Jan Lityński i Henryk Wujec przygotowali projekt ustawy, która to umożliwi ustaliła Rzeczpospolita.

15.04.2013
 

ukraine Переклади на українську
poland Przetłumacz na polski