Gminne żłobki i kluby dziecięce nie powinny być prowadzone dla zysku
Stawki opłat za żłobki i kluby dziecięce powinny być poparte kalkulacją ekonomiczną i transparentnym uzasadnieniem. Celem opłat nie jest osiągnięcie zysku przez gminę, lecz jedynie pokrycie (choćby w części) wydatków ponoszonych na realizację zadań w zakresie opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.
Jest przetarg na sprzedaż zabytkowego taboru kolejowego
PKP S.A. poszukuje nabywców na 2 lokomotywy parowe i 22 wagony, z których cześć została wpisana do rejestru zabytków. Oferty na zakup jednostek taboru należy składać do 4 września 2014 r. - informuje Rynek Kolejowy.
Mława z darmową komunikacją autobusową
W połowie października w Mławie (Mazowieckie) ma zacząć funkcjonować miejska komunikacja autobusowa, której miasto dotychczas nie posiadało. Uruchomione zostaną trzy linie: podstawowa i dwie uzupełniające. Dla mławian przejazd busami miejskimi będzie bezpłatny.
9 mln zł w budżecie obywatelskim Gdańska
Forum Od-nowa: samorządy mogą działać efektywniej
Nabór na wolne stanowisko urzędnicze - krok po kroku
Ustalenie warunków zabudowy a studium
Pewne kontrowersje zarówno w literaturze, jak i orzecznictwie występują w sytuacji, gdy planowana inwestycja spełnia przesłanki wymienione w art. 61 ust. 1 u.p.z.p., jednak jej zakres pozostaje w oczywistej sprzeczności z ustaleniami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy.

