Sąd w Wałbrzychu ma nowy gmach

Większa strefa dla interesantów, nowe sale rozpraw i nowoczesna sala konferencyjna - to efekt rozbudowy Sądu Rejonowego w Wałbrzychu.

04.01.2017

Zapis kamer z Sali Kolumnowej ma być opublikowany

Zapis kamer z 16 grudnia z Sali Kolumnowej zostanie opublikowany - zapowiedział w środę minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. W jego ocenie zachowanie opozycji w Sejmie...

04.01.2017

Aplikanci KSSiP dostaną stypendia, nie etat w sądzie

Prawnicy

Ministerstwo Sprawiedliwości rezygnuje z wprowadzonego dwa lata temu rowiązania przewidującego, że aplikanci Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury mieli być zatrudniani w sądach i w prokuraturze.

04.01.2017

Ogłoszenia sądowe będą tylko w internecie

Komunikaty sądów i komorników wkrótce przestaną pojawiać się w gazetach. Będą zamieszczane tylko w Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz na stronach resortu sprawiedliwości i sądów.

03.01.2017

Weszły w życie zasadnicze przepisy nowych ustaw o TK

We wtorek weszła w życie zasadnicza część nowych ustaw autorstwa PiS o Trybunale Konstytucyjnym. W grudniu 2016 r. weszła w życie ta ich część, która m.in. umożliwiła powołanie przez prezydenta...

03.01.2017

Francja: rozwód za porozumieniem stron u notariusza

Rewolucją społeczną nazywają francuscy prawnicy obowiązujące w ich kraju od Nowego Roku rozwody bez sędziego. Rozwód za porozumieniem stron wystarczy teraz we Francji zarejestrować u notariusza.

03.01.2017