Notariat: bez zdania kolokwium nie ma zaświadczenia o odbyciu aplikacji
Prawnicy
Krajowa Rada Notarialna uważa, że aplikanci, którzy nie zdali kolokwiów nie powinny być uprawnione do otrzymania zaświadczenia o odbyciu aplikacji i przystąpienia do egzaminu zawodowego.