Nauczyciel pod nadzorem kamer?

Trwają prace nad ustawą regulującą funkcjonowanie monitoringu w szkołach. Projektowane przepisy nie są do końca jasne, również w kwestii wykorzystywania kamer do nadzorowania nauczycieli.

13.04.2018

Nauczyciele pracują za darmo. MEN: sprawdzamy to

Jak alarmuje ZNP, nauczyciele nie dostają pieniędzy za prowadzenie pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Resort edukacji podkreśla, że takie zajęcia to część pensum lub godziny ponadwymiarowe.

11.04.2018

Ponad jedna trzecia szkół bez sali gimnastycznej

Aż 37 proc. szkół wciąż nie ma sali gimnastycznej, a 32 proc. nie ma boiska. Dostęp do urządzeń rekreacyjno-sportowych ma 59 proc. - wynika z informacji, którą MENprzedstawiło w Sejmie.

10.04.2018

Pod koniec kwietnia protest nauczycieli

Związek Nauczycielstwa Podjął decyzję o rozpoczęci akcji protestacyjnej. Już 21 kwietnia 2018 r. pod gmachem MEN odbędzie się pikieta, w której wezmą udział przedstawiciele wszystkich okręgów ZNP.

09.04.2018

Wojewoda: dotacja bez wpływu na wysokość stypendium

Stypendium socjalne przyznawane przez gminę nie może zależeć od wysokości otrzymanej dotacji z budżetu państwa i kwot, jakimi dysponuje gmina na realizację zadania w tym zakresie stwierdził wojewoda...

09.04.2018

Egzamin zawodowy przez internet

Część pisemna egzaminu zawodowego będzie przeprowadzana przez internet, a na dyplomie umieszczany będzie uśredniony wynik z obu etapów - zapowiedziała w piątek minister Anna Zalewska.

06.04.2018

Inspektor radzi, jak przygotować szkołę na RODO

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych przygotował wyjaśnienia dotyczące rejestru czynności oraz ich kategorii. Przykłady dla szkół można znaleźć na stronie internetowej inspektora.

05.04.2018

ZNP: resort edukacji manipuluje informacjami

Wiadomości w materiale o podwyżkach pokazały średnie wynagrodzenia nauczycieli, powołując się na MEN. To manipulacja - uważa Związek Nauczycielstwa Polskiego.

04.04.2018