Rekrutacja do szkół na nowych zasadach

Minister edukacji podpisała rozporządzenia w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek. Jedno dotyczy uczniów,...

17.03.2017

MEN: bibliotekom szkolnym nie grozi likwidacja

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że biblioteki szkolne są niezwykle istotnym elementem życia szkoły. Ich rola w promowaniu postaw czytelniczych wśród uczniów jest nieoceniona.

16.03.2017

MEN: trzeba wspierać małe szkoły

Chcemy na nowo spojrzeć na subwencję oświatową. Dążymy do takiej sytuacji, w której uczeń nie będzie odpowiadał za to w jakiej gminie się urodzi - podkreśla minister edukacji.

15.03.2017

Ekspert przygotuje potrzebny dokument

Abonenci serwisu LEX Prawo Oświatowe Premium mogą zamówić wzór potrzebnego dokumentu. Zostanie dostosowany do wskazanego stanu faktycznego.

15.03.2017

Ponad 900 szkół z szybkim internetem

Do września przyszłego roku Netia podłączy ponad 900 szkół do szybkiego internetu w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. W Ministerstwie Cyfryzacji podpisano właśnie porozumienie w tej sprawie.

15.03.2017

Gimnazjum w Przejazdowie wznawia zajęcia

Po prawie tygodniowej przerwie, w środę zostaną wznowione zajęcia w gimnazjum w Przejazdowie (Pomorskie) podał dyrektor szkoły. W ubiegłym tygodniu z placówki ewakuowano ponad 100 uczniów; część z...

15.03.2017

Trwa nabór na bezpłatne studia dla nauczycieli

Nic nie jest polskiej szkole tak potrzebne, jak dobrze przygotowani nauczyciele. Dlatego powstała Szkoła Edukacji, bezpłatne dzienne studia dla przyszłych nauczycieli języka polskiego lub matematyki.

14.03.2017