Nowa metoda leczenia ostrego udaru w pilotażu w 6 ośrodkach
W ramach pilotażu, na razie w kilku ośrodkach w Polsce, ma być stosowana najnowsza metoda leczenia ostrej fazy udaru mózgu tzw. trombektomia mechaniczna. W tych placówkach będą dyżurować całodobowe zespoły, które w razie wskazań, mają szybko udrożnić naczynie krwionośne w mózgu i tym samym ograniczyć powikłań po udarze.











