Nagranie webinaru Wyzwania samorządów w budowaniu lokalnej odporności wobec współczesnych zagrożeń
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Ponad miliard złotych na inwestycje w budżecie Bydgoszczy

345 mln zł planują wydać w 2014 roku na inwestycje władze Bydgoszczy. Łącznie z wydatkami tego rodzaju planowanymi przez spółki komunalne Bydgoszcz chce wydać na przyszłoroczne inwestycje ponad miliard złotych - poinformował prezydent Bydgoszczy.

Mieszkańcy Bytomia uporządkują dworzec

W przyszłą sobotę mieszkańcy Bytomia chwycą za szczotki, kubły, wezmą detergenty i ruszą na tamtejszy dworzec kolejowy, by... go posprzątać. Do akcji, która startuje o godz. 12 może dołączyć każdy chętny informuje Dziennik Zachodni.
kredyt kalkulator zlotowki

Wałbrzych: ponad 187 mln zł na inwestycje w projekcie budżetu na 2014 r.

Przyszłoroczne wydatki Wałbrzycha wyniosą ponad 601 mln zł, a dochody blisko 568 mln zł - zakłada projekt budżetu na 2014 r., przedstawiony w środę przez prezydenta miasta Romana Szełemeja. Na inwestycje miasto ma wydać ponad 187 mln zł.

Budżet Torunia: mniejsze dochody i wydatki, większy deficyt

Projekt budżetu Torunia na 2014 r. przewiduje dochody w wysokości prawie 1,021 mld zł, wydatki na poziomie niespełna 1,140 mld zł, w tym na inwestycje ponad 413 mln zł. Deficyt na sięgnąć 119 mln zł - poinformowały władze miasta.

Opozycyjni radni chcą kolejnej obniżki cen za wywóz śmieci w Białymstoku

Radni PiS, opozycja w radzie miasta Białystok, proponują obniżenie stawek za wywóz śmieci w mieście o 11 zł dla każdego mieszkania lub domu. Gdyby takie stawki zostały uchwalone, za najmniejsze mieszkania przy zbiórce selektywnej miesięczna opłata wynosiłaby 8 zł.

Opolskie: nagrodzono najlepiej zrewitalizowane przestrzenie publiczne

Projekt miasta Kluczbork, obejmujący remont ratusza, dróg wokół Rynku, Parku Miejskiego i 14 kamienic w centrum miasta uznano najlepiej zrewitalizowaną przestrzenią publiczną woj. opolskiego. W tegorocznej edycji konkursu oceniano 25 inwestycji tego typu.

Poznań: przedstawiono projekt przebudowy centrum miasta

Projekt przebudowy placu Wolności w Poznaniu zaprezentowano w środę w urzędzie miasta. Zgodnie z nim ograniczony ma zostać ruch samochodowy na rzecz pieszego. O tym, czy projekt zostanie zrealizowany zdecydują mieszkańcy.

Wielkopolskie: marszałek nagrodził studentów i dziennikarzy

Marszałek woj. wielkopolskiego Marek Woźniak nagrodził w środę najlepszych studentów oraz dziennikarzy, którzy przygotowali prace magisterskie i materiały dziennikarskie poświęcone realizacji Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013.
koparka wywrotka budowa

Nowelizacja dot. podwykonawców skierowana do podpisu Prezydenta RP

Ustawa o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych, dotycząca sytuacji podwykonawców w zamówieniach publicznych, została skierowana do podpisu Prezydenta RP.
biura biurowce okno

PiS chce kontroli ws. sprzedaży spółki Małopolska Sieć Szerokopasmowa

PiS wystąpi o kontrolę NIK i CBA dotyczącą sprzedaży przez samorząd woj. małopolskiego spółki Małopolska Sieć Szerokopasmowa - poinformowali w środę posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Rozważają także skierowanie zawiadomienia do prokuratury.
pojemniki smietniki

Warszawa podpisała 4 umowy na odbiór śmieci

Władze Warszawy podpisały 4 umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w ramach nowego systemu. Umowy dotyczą obszarów, które nie były przedmiotem postępowania przed Krajową Izbą Odwoławczą - informuje Puls Biznesu.

Zatrzymanie wadium za brak dokumentów

Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, po uprzednim wezwaniu,nie uzupełnił wymaganych dokumentów, oświadczeń lub pełnomocnictw,chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.Wadium przepada także wtedy, gdy uzupełnione dokumenty nie potwierdzają spełniania warunków udziału w przetargu.

Przedszkolaki też mają swoją kartę

Rodzice mogą zdalnie sprawdzić tablicę ogłoszeń i wysłać wiadomość bezpośrednio do wychowawcy. Przedszkole nie musi martwić się o dokładne rejestrowanie czasu przyjścia i wyjścia dziecka, to tylko niektóre zalety z wprowadzonej w Krośnie karty przedszkolaka.

Nowa minister edukacji narodowej skupi się na problemie sześciolatków

Najpilniejszym priorytetem są sześciolatki, a także zbyt drogie podręczniki, podkreśliła Joanna Kluzik-Rostkowska , nowa minister edukacji narodowej. Kluzik-Rostkowska zastąpiła na tym stanowisku Krystynę Szumilas.

Portugalia: nowe przepisy nakazują zamknięcie nierentownych samorządowych spółek

Ponad 100 należącym do portugalskich samorządów miejskich spółkom grozi zamknięcie w wyniku wejścia w życie ustawy o gminnych podmiotach gospodarczych. Zgodnie z nowym prawem borykające się z problemami finansowymi firmy powinny zostać zlikwidowane do marca 2014 r.

W woj. śląskim dyskutowano jak pomóc bezdomnym w czasie zimy

W woj. śląskim jest około 4 tys. bezdomnych. Każdej zimy co najmniej kilkanaście takich osób umiera z wychłodzenia. W ciągu ostatnich trzech lat w regionie zamarzło w sumie 63 bezdomnych. Służby kryzysowe chcą ograniczyć liczbę takich przypadków do minimum.

„Ruda potrzebującym”- samorząd poszukuje lokalnych producentów żywności do pomocy najuboższym

W Rudzie Śląskiej uruchamiane są punkty żywnościowe, w których najubożsi mieszkańcy będą mogli otrzymać m.in. wypieki i wędliny. To efekt współpracy między producentami żywności, instytucjami charytatywnymi oraz urzędem miasta.

Dolnośląskie: ponad 5 mln zł na dofinansowanie lokalnych inwestycji

Adaptacja szybu kopalni węgla kamiennego w Nowej Rudzie oraz rekultywacja składowiska odpadów w Potworowie (gmina Bardo) to dwa nowe projekty, które zostaną dofinansowane kwotą 5,3 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

14 mln zł na aktywizację społeczno-zawodową w woj. kujawsko-pomorskim

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu, należący do samorządu województwa kujawsko-pomorskiego, ogłosił konkurs na dofinansowanie projektów dotyczących aktywizacji społeczno-zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem. Do rozdysponowania jest 14 mln zł.

Małopolska Karta Aglomeracyjna: pierwsze miasta przystąpiły do programu

Od pierwszej połowy 2015 r. pasażerowie będą mogli korzystać z Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej (MKA), pozwalającej na przejazdy koleją regionalną oraz komunikacją publiczną w miastach. Do programu jako pierwsze przystąpiły: Kraków, Tarnów, Bochnia i Skawina.