Szkolenia online Czy i co zmieni nowelizacja ustawy o pomocy społecznej? 06.07.2026 r., godz. 8:00
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Samorządy wydają miliony na pomoc klubom piłkarskim

Niemal wszystkie kluby z piłkarskiej ekstraklasy korzystają z finansowej pomocy władz samorządowych. W ciągu ostatnich dwóch lat, najwięcej na ten cel wydał Wrocław, który na utrzymanie Śląska przeznaczył ok. 30 mln zł.

Konferencja "Partnerstwo publiczno-prywatne w Polsce"

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza na konferencjęPartnerstwo publiczno-prywatne w Polsce, która odbędzie się 19 grudnia 2013 r. w Centrum Bankietowo-Konferencyjnym w Szczecinie. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Bezrobotni też otrzymają Kartę Warszawiaka – wystarczy złożyć deklarację podatkową

Mieszkający w Warszawie bezrobotny, który wcześniej nie pracował i nie rozliczał podatku PIT, powinien zrobić to w 2014 r. i wtedy wystąpić o Kartę warszawiaka, uprawniającą do zakupu tańszych biletów - powiedział w czwartek wicedyrektor ZTM Grzegorz Dziemieszczyk.
podatki zlotowki

Warszawa z budżetem na 2014 r.

Ponad 13 mld zł dochodów, 14,2 mld wydatków, w tym 2,9 mld zł na inwestycje, oraz dług na poziomie 6 mld zł - taki przyszłoroczny budżet Warszawy w czwartek uchwalili miejscy radni. Priorytetem wśród wydatków ma być utrzymanie komunikacji miejskiej.

Konwent samorządów województwa - będą nowe formy współpracy

Planowana ustawa o współdziałaniu w samorządzie terytorialnym na rzecz rozwoju lokalnego i regionalnego przewiduje nową formę współpracy jst. Obok związków, stowarzyszeń i porozumień, samorządy będą mogły zrzeszać się w konwenty delegatów.

W 2014 roku ma się odbyć pierwsze Forum Regionów Kazachstanu i Polski

Pierwsze Forum Regionów kazachskich i polskich ma się odbyć w 2014 roku w Kazachstanie; forum ma stworzyć możliwość zaprezentowania potencjału gospodarczego, jaki tkwi w regionach obu państw - podała w czwartek ambasada Kazachstanu w Warszawie.
uscisk dloni 000008

Białystok chce współpracować z chińskim miastem Chongzuo

Władze Białegostoku podpisały w czwartek z władzami chińskiego miasta Chongzuo list intencyjny w sprawie współpracy. Z inicjatywą wystąpili Chińczycy, a Białystok jest pierwszym miastem w Polsce, z którym chcą zacieśnić kontakty.

Bydgoszcz: otwarto Trasę Uniwersytecką z mostem budzącym spory

Nowo wybudowaną Trasę Uniwersytecką uroczyście otwarto w czwartek w Bydgoszczy. Jej częścią jest most przez Brdę - zmiana jego nazwy z Most im. Lecha Kaczyńskiego na Most Uniwersytecki wywołała ostre spory.

Abp Skworc: w Roku kard. Hlonda udało się przypomnieć jego nauczanie

Sesje naukowe, konferencje, wystawy, konkursy złożyły się na program obchodów Roku kard. Augusta Hlonda w woj. śląskim. Zdaniem metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca najważniejsze jest jednak, że udało się przypomnieć nauczanie kardynała.

Szef rządu Katalonii ogłasza referendum ws. niepodległości regionu

Prezydent hiszpańskiego regionalnego rządu Katalonii Artur Mas ogłosił w czwartek w porozumieniu ze swymi sojusznikami w parlamencie regionu, że 9 listopada 2014 roku przeprowadzi referendum w sprawie niepodległości Katalonii. Madryt zaprotestował.

Zakończył się konkurs "Lider Innowacji Województwa Łódzkiego 2012"

Działająca w branży energii odnawialnej firma w4e Centrum Energii Wiatrowej zwyciężyła w zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski w Łodzi konkursie Lider Innowacji Województwa Łódzkiego 2012. O tytuł ubiegało się 12 podmiotów.

Śląskie: 2015 r. ma być Rokiem Pamięci o Ofiarach Tragedii Górnośląskiej

Rok 2015 będzie w woj. śląskim najprawdopodobniej Rokiem Pamięci o Ofiarach Tragedii Górnośląskiej poinformował w czwartek przewodniczący Sejmiku Woj. Śląskiego Andrzej Gościniak.

Ruszyła budowa nowej fabryki manometrów we Włocławku

Koncern Wika rozpoczął w czwartek budowę nowej fabryki na terenie strefy ekonomicznej we Włocławku (woj. kujawsko-pomorskie). Jak poinformowali przedstawiciele firmy, która zainwestuje tu co najmniej 70 mln zł, w zakładzie znajdzie pracę około 300 osób.

Bytom podpisał umowę z Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą

Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza będzie zachęcała ukraińskich przedsiębiorców do inwestowania w Bytomiu. Porozumienie w tej sprawie podpisali w czwartek prezydent Bytomia Damian Bartyla i prezes Izby Jacek Piechota.

Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej zdecydowali, na co wydać 5 mln zł

Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej (Śląskie) zdecydowali, na co wydać w 2014 roku 5 mln zł z budżetu partycypacyjnego. Duże poparcie w głosowaniu otrzymały m.in. projekty rekreacyjne związane z budową siłowni plenerowych, skwerów, ścieżek rowerowych, placów zabaw.

Poradnik: gminna dofinansuje usuwanie azbestu

Do 2032 r. należy wymienić wszystkie dachy pokryte szkodliwym dla zdrowia i środowiska azbestem. Wielu właścicieli obiektów odkłada w czasie realizację tego przedsięwzięcia z uwagi na jego wysokie koszty. Niepotrzebnie, gdyż gminy oferują nawet całkowity zwrot środków wydanych na ten cel. Wystarczy jedynie zapoznać się procedurami finansowania projektu usuwania pokryć dachowych zawierających eternit. Informacji o tym, czy dana gmina prowadzi program utylizacji azbestu udziela Wydział Ochrony Środowiska.

Jest wyrok ws. urzędniczki z Mrągowa, która przywłaszczała wpłacane przez interesantów pieniądze

Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał w czwartek na 2,5 roku więzienia w zawieszeniu na 6 lat byłą pracownicę Urzędu Miasta w Mrągowie, która przywłaszczała sobie pieniądze wpłacane przez interesantów. Kobieta ma oddać miastu blisko 300 tys. zł.

Coraz większe zatrudnienie w sektorze usług dla biznesu w Aglomeracji Katowickiej

Od ubiegłego roku zatrudnienie w sektorze specjalistycznych usług dla biznesu wzrosło w Katowicach i okolicznych miastach o 50 proc.; na 2014 r. zakładany jest wzrost o kolejne 25 proc. Śląska aglomeracja stała się jednym z wiodących ośrodków tej branży.
droga

GDDKiA: przetarg na kolejny odcinek S17

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg ograniczony na kolejny odcinek drogi ekspresowej S17 od węzła Lubelska do początku obwodnicy Garwolina. Umowy z wykonawcami zostaną podpisane w 2014 r.

Poznań zaoszczędzi 14 mln zł na grupowym zakupie prądu

Poznań i okoliczne gminy zaoszczędzą w przyszłym roku około 14 milionów złotych dzięki grupowemu zakupowi prądu - podało biuro prasowe Urzędu Miasta Poznania. Umowa ws. zbiorowego zakupu energii elektrycznej podpisana została z PGE Obrót.